Частково це пов'язано з тим, що експортні ціни на зерно досі становлять лише половину від тієї, яка була в 2011 році. До того ж, постачальникам доводиться мати справу з конкурентами з Бразилії.
Про це пише Bloomberg, додаючи, що українські фермери мали проблеми з кукурудзою торік, коли суворі погодні умови скоротили врожай на 14%. В той же час, інші культури, такі як соняшник, виявилися більш прибутковими.
Цього року ж деякі українські фірми планують навіть ще більше скоротити посіви кукурудзи. Приміром, агрохолдинги "Мрія" і "Нібулон" запланували скорочення на 17% наступного сезону. Ще два виробники в Україні, з якими спілкувався Bloomberg, повідомили, що не збираються збільшувати виробництво кукурудзи.
"Її вартість досі лишається неприваливою для виробників навіть після останнього подорожчання", - сказав голова зернового підрозділу UkrLandFarming Віктор Спаський.
Він розповів виданню, що замість кукурудзи його фірма розглядає збільшення посівів соняшника і сої. Не бажання збільшувати виробництво культури наступного сезону може зменшити експорт четвертоного у світі постачальника. Українські закордонні продажі кукурудзи вже скоротилися на 16% через менший минулорічний вррожай і збільшення позиції Бразилії на ринку ЄС, який завжди був найбільшим покупцем українських зернових.
Раніше повідомлялося, що Україна компенсує скорочення попиту на пшеницю в Індії поставками в Індонезію. Україна намагається впоратися зі скороченням індійського попиту, а також зі зростанням конкуренції з боку Росії, яка наповнює міжнародні ринки дешевими зерновими культурами. Цього сезону російська продукція домінувала на тендерах в Єгипті, який став найбільшим покупцем пшениці у світі.