"Це серйозна зміна. Оскільки Індія почала покладатися на власну продукцію, логічно, що українські трейдери почали шукати нові ринки. І, слава Богу, Індонезія здатна стати повноцінною заміною", - сказав Bloomberg генеральний директор "УкрАгроКонсалт" Сергій Феофілов.
Видання зауважує, що Україна намагається впоратися зі скороченням індійського попиту, а також зі зростанням конкуренції з боку Росії, яка наповнює міжнародні ринки дешевими зерновими культурами. Цього сезону російська продукція домінувала на тендерах в Єгипті, який став найбільшим покупцем пшениці у світі.
Індонезія, яка серед покупців на другому місці, імпортувала 1,8 мільйонів тонн з України за сезон до грудня. Це на 11% більше, ніж за весь попередній сезон. Тепер Індонезія - найбільший покупець українських зернових, оскільки на неї припадає 16% всього українського експорту. В цей час, Індія купує лише 4% того, що пропонує Україна (хоча за весь минулий сезон на неї припадало 17% всього експорту).
Філіпіни теж купили більше. Поставки в країну стали найбільшими за майже десятиліття. По всьому світі Україна вже експортувала 11,3 мільйонів тонн за грудень і 16,5 мільйонів тонн за весь сезон.
Раніше повідомлялося, що Україна за 5 днів вичерпала річні квоти на поставки пшениці і кукурудзи в ЄС. Крім того, квота на безмитний експорт ячменю за станом на 5 січня була використана на 2,5% – 15,7 тис. т з затверджених 615 тис. т.
Нагадаємо, що Україна за 10 днів використала річну квоту на експорт меду в ЄС. Також вичерпана квота на безмитні поставки виноградного та яблучного соків.
Раніше повідомлялося, що імпортні тарифні квоти ЄС будуть збільшуватися для 18 українських товарних груп в середньому на 10% в рік протягом п'яти років.