Україна компенсує скорочення попиту на пшеницю в Індії поставками в Індонезію - Bloomberg

Поділитися
Україна компенсує скорочення попиту на пшеницю в Індії поставками в Індонезію - Bloomberg Індонезія цього року стане найбільшим покупцем української пшениці. © infoindustria.com.ua
Нью-Делі цього року покладається на власний врожай.

3 в попередні два роки була найбільшим ринком збуту пшениці для України. Але в 2018-му попит з її боку скоротився через збільшення власного індійського виробництва. Тож зараз південноазіатська країна покладається на власні врожаї.

"Це серйозна зміна. Оскільки Індія почала покладатися на власну продукцію, логічно, що українські трейдери почали шукати нові ринки. І, слава Богу, Індонезія здатна стати повноцінною заміною", - сказав Bloomberg генеральний директор "УкрАгроКонсалт" Сергій Феофілов.

Видання зауважує, що Україна намагається впоратися зі скороченням індійського попиту, а також зі зростанням конкуренції з боку Росії, яка наповнює міжнародні ринки дешевими зерновими культурами. Цього сезону російська продукція домінувала на тендерах в Єгипті, який став найбільшим покупцем пшениці у світі.

Індонезія, яка серед покупців на другому місці, імпортувала 1,8 мільйонів тонн з України за сезон до грудня. Це на 11% більше, ніж за весь попередній сезон. Тепер Індонезія - найбільший покупець українських зернових, оскільки на неї припадає 16% всього українського експорту. В цей час, Індія купує лише 4% того, що пропонує Україна (хоча за весь минулий сезон на неї припадало 17% всього експорту).

Філіпіни теж купили більше. Поставки в країну стали найбільшими за майже десятиліття. По всьому світі Україна вже експортувала 11,3 мільйонів тонн за грудень і 16,5 мільйонів тонн за весь сезон.

Раніше повідомлялося, що Україна за 5 днів вичерпала річні квоти на поставки пшениці і кукурудзи в ЄС. Крім того, квота на безмитний експорт ячменю за станом на 5 січня була використана на 2,5% – 15,7 тис. т з затверджених 615 тис. т.

Нагадаємо, що Україна за 10 днів використала річну квоту на експорт меду в ЄС. Також вичерпана квота на безмитні поставки виноградного та яблучного соків.

Раніше повідомлялося, що імпортні тарифні квоти ЄС будуть збільшуватися для 18 українських товарних груп в середньому на 10% в рік протягом п'яти років.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі