Україна може зіткнутися із серйозним дефіцитом вугілля у лютому - ЗМІ

Поділитися
Україна може зіткнутися із серйозним дефіцитом вугілля у лютому - ЗМІ Україні не вистачає близько трьох мільйонів тонн для зимового сезону © forsfortuna.com
Експерти кажуть, що Україні не вистачає на зимовий період близько трьох мільйонів тонн вугілля.

Дефіцит вугілля в Україні може початися вже в грудні, складна ситуація з його нестачею складеться в лютому, пише Yahoo News з посиланням на міжнародне інформаційне агентство AFP.

Як йдеться в статті, Україна отримує близько 40 % своєї електроенергії від вугільних електростанцій. Україна відмовилася купувати вугілля у бойовиків і змушена імпортувати вугілля з-за кордону. А Росія без попередження зупинила поставки вугілля в Україну минулого тижня.

Офіційна статистика показує, що країна потребує мільйон тонн кам'яного вугілля на місяць, щоб "прогодувати" свої електростанції. Станом на 24 листопада лише 1,8 млн тонн перебували в резерві.

Експерти кажуть, що Україні не вистачає близько трьох мільйонів тонн для зимового сезону.

Генеральний директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначає, що якщо Міненергетики не знайде швидке вирішення проблеми, то українців чекають масові відключення електроенергії, як у 1990-е.

Автор публікації зазначає, що в України є три варіанти вирішення проблеми, але всі вони виглядають дуже непривабливо". Перший: країна може закупити вугілля за кордоном - у США, В'єтнаму та Австралії (вони є потенційними постачальниками). "Але на поставку піде близько місяця, і це буде коштувати набагато дорожче, в той час, коли економіка України балансує на межі краху. Попереднє угоду з Південною Африкою, здається, провалилося з нез'ясовних причин", - наголошується в публікації.

Другий варіант - це купити електроенергію у Росії. Міністр енергетики Юрій Продан заявляв, що уряд розглядає таку можливість. Але Україна вже сильно залежить від свого "великого сусіда" через газу, і не хоче залежати від її світла. В політичному плані - це було б складне рішення.

Останній варіант є найбільш невдалим - купувати вугілля у бойовиків, пише автор статті. Майже 4,5 млн тонн резервного вугілля зберігається в Донбасі - це швидкий варіант поставок. "Торгівлю з ворогом дуже важко "проковтнути", і це може підірвати кроки української влади, спрямовані на "відрізання" бойовиків від фінансування (перекриття банківських рахунків, відрізання від державного фінансування)", - йдеться в статті.

Автор підкреслює, що який би вибір Україна не зробила - час закінчується.

"Дефіцит почнеться в середині грудня. У лютому ситуація буде дуже серйозною", - в ув'язненні видання цитує Харченко.

Читайте також: Бойовики "ДНР" готові експортувати вугілля за кордон

Як раніше заявляв міністр енергетики Юрій Продан, у влади є два шляхи виходу із ситуації - "або ми купуємо цей дефіцитний вугілля в Росії, або на території, яка зараз контролюється проросійськими угрупованнями на Сході України".

24 листопада Міненерго підтвердило припинення Росією поставок вугілля в Україну.

Українська теплова енергетика абсолютно не готова до зими через брак необхідного запасу вугілля. До початку листопада запаси на складах теплових електростанцій скоротилися майже на 15%, пише Ігор Маскалевич у статті "Прощання з Донбасом...". Запаси антрацитів і полуантрацитов впали на чверть. А саме на такому вугіллі працює половина з 14 великих українських ТЕС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі