Міненерго підтвердило припинення Росією поставок вугілля в Україну

Поділитися
Міненерго підтвердило припинення Росією поставок вугілля в Україну © lm.fotoblog.by
Вугілля необхідних "енергетичних" марок не отримують ні належить Рінату Ахметову ДТЕК, ні підконтрольна державі "Центренерго".

РФ припинила постачання вугілля в Україну
РФ припинила постачання вугілля в Україну

Поставки вугілля з РФ в Україну в інтересах енергохолдингу ДТЕК і "Центренерго" припинені, повідомила прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з посиланням на главу відомства Юрія Продана.

"За інформацією, якою володіє Міненерговугілля України від компаній "Центренерго" і ДТЕК, поставки вугілля з Росії припинені", - цитує його прес-служба.

У свою чергу в прес-службі ДТЕК також підтвердили відсутність вугілля з РФ.

"ДТЕК Енерго" підтверджує, що з вечора 21 листопада відвантаження вугілля за нашими контрактами від постачальників з Кузбасу припинені. Офіційних повідомлень з приводу затримки відвантажень компанія не отримувала. Зараз ми намагаємося з'ясувати причини та обставини ситуації, що склалася", - сказали в компанії.

Там також підкреслили, що "на поточний момент компанія здійснила всі передоплати російським партнерам у відповідності з поточними контрактами і очікує виконання зобов'язань з боку наших російських контрагентів".

Україна почала імпорт вугілля з Росії та ПАР. Компанія ДТЕК, що належить Рінату Ахметову, вже імпортувала з РФ для власних потреб близько 1,3 млн тонн вугілля; підконтрольна державі енергогенеруюча компанія "Центренерго" повідомила про укладення контрактів на поставку до кінця поточного року 509 тис. тонн вугілля за ціною $ 80/тонна (без урахування витрат на доставку).

Українська теплова енергетика абсолютно не готова до зими через брак необхідного запасу вугілля. До початку листопада запаси на складах теплових електростанцій скоротилися майже на 15%, пише Ігор Маскалевич у статті "Прощання з Донбасом...". Запаси антрацитів і полуантрацитов впали на чверть. А саме на такому вугіллі працює половина з 14 великих українських ТЕС.

При цьому, згідно зі статистикою Міненерговугільпрому, виявилося, що ще в жовтні на експорт пішло до 40 тис. т вугілля марки "А", а по Донецькій залізниці було відвантажено 76 тис. т вугілля марок "А" і "Т". "І це в той час, коли Україна відчайдушно шукала ці марки вугілля на ринку. У міністерстві вважають, що це вугілля з "копанок", і що хтось непогано на цьому нагрів руки", - йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі