Україна може в п'ять разів збільшити грошові перекази мігрантів, якщо скористається досвідом Філіппін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна може в п'ять разів збільшити грошові перекази мігрантів, якщо скористається досвідом Філіппін Україна може в п'ять разів збільшити грошові перекази мігрантів
Як і в Україні, на Філіппінах грошові перекази мігрантів є важливим джерелом припливу валюти. Як і в Україні, тут теж низький інвестиційний рейтинг, тому чистого припливу іноземних інвестицій практично немає. Але Філіппіни, на відміну від України, ведуть політику ефективної підтримки своїх мігрантів.

Україна може в п'ять разів збільшити грошові перекази мігрантів, якщо скористається досвідом Філіппін. Таку думку у своїй статті для ZN.UA висловив доктор економічних наук, заступник начальника управління організації та супроводу роздрібного бізнесу Укрексімбанку" Андрій Гайдуцький.

Він наводить дані Всесвітнього банку, згідно з якими в 2012 році близько 6,5 млн українських мігрантів проживали і працювали за кордоном. За цей рік, за інформацією НБУ, в Україну надійшло 7,5 млрд дол. грошових переказів. В розрахунку на одного мігранта - це всього 1154 дол. "Для порівняння, за даними Світового банку, 4,3 млн філіппінських мігрантів у 2012 році перевели на батьківщину 24,6 млрд дол., або 5721 дол. - на одного мігранта. Виходить, що філіппінський мігрант заробляє і пересилає в свою країну в п'ять разів більше, ніж український", - йдеться в статті.

У той же час, за експертними оцінками, повні обсяги переказів українських мігрантів, в т.ч. неофіційними каналами, складають близько 25 млрд дол. у рік (включаючи передачу коштів через водіїв маршрутних автобусів, провідників поїздів, торгових агентів, інших мігрантів, з допомогою дорожніх чеків, платіжних карток тощо).

zn
zn
швидшій адаптації та інтеграції України в ЄС можуть сприяти мігранти

"вся справа - у відношенні держави до мігрантів. На жаль, в Україні, як і в багатьох інших пострадянських країнах, збереглося ставлення до мігрантів (до "своїм" і іноземним), як до людей, які вибули у безвість, яких ніхто в державі не хоче бачити, знати і розуміти. Більш того, їх нерідко грубо докоряють тим, що вони залишили сім'ї, дітей, рідні місця і кинулися за "довгим" рублем, євро, доларом або фунтом", - підкреслює Гайдуцький.

В якості прикладу він наводить Філіппіни, де ставлення до своїх трудових мігрантів - не як до ізгоїв, а як до особливого національного верстві населення.

"Ще в 1970-х роках важливість мігрантів для країни на Філіппінах була піднесена до рангу пріоритетної державної політики. Тут створена ціла система інститутів для забезпечення успішного виїзду, працевлаштування, переведення грошей і повернення мігрантів на батьківщину. Понад 30 державних установ співпрацюють з мігрантами, з них 15 - займаються тільки проблемами філіппінців за кордоном. Всі держоргани по роботі з мігрантами входять у спеціальний пул (Migration Family Circle) і зобов'язані співпрацювати між собою. Крім того, від трьох до п'яти тис. громадських організацій займаються вирішенням проблем мігрантів та збільшенням їх переказів на батьківщину. А влада активно підтримують ці організації. Особливо слід виділити три ключові організації по роботі з мігрантами: 1) Адміністрація по справах працевлаштування філіппінців за кордоном (РОЕА); 2) Адміністрація по справах добробуту філіппінців за кордоном (OWWA); 3) Комісія у справах філіппінців за кордоном (CFO). Ці та інші організації проводять широкомасштабну роботу з метою легалізації мігрантів та залучення їх грошових переказів на батьківщину. Для цього органи влади, громадські організації і фінансово-банківський сектор намагаються допомогти у всіх сферах життя мігрантів", - наголошується в статті.

Автор акцентує увагу, що у 2012 році завдяки цьому Філіппіни, на відміну від України, мали багатомільярдний профіцит платіжного балансу, хоча ще в 2005 році ситуація з платіжним балансом у них була гіршою, ніж в Україні. Більш того, при значно меншій питомій потенціал економіки (ВВП на одного жителя), значно менших обсягах накопичених прямих іноземних інвестицій, з дефіцитом зовнішнього торговельного балансу, Філіппіни, на відміну від України, змогли накопичити золотовалютних резервів майже вчетверо більше, а боргів набрати вдвічі менше. Причому за роки кризи золотовалютні резерви на Філіппінах виросли в два рази (в першу чергу, за рахунок валютних переказів мігрантів), а в Україні - скоротилися в 1,5 рази.

Докладніше в матеріалі "Міграційний клондайк для України" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Захистити трудових мігрантів, щоб врятувати економіку

Облігації для мігрантів: незадіяні можливості

Міграційний капітал в Україні: прихована реальність

Росія вважає Україну головним постачальником мігрантів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі