Україна модернізує свою ГТС через побоювання зупинки транзиту газу з Росії

Поділитися
Реверсна система готова до функціонування, кажуть в "Укртрансгазі".

Українська державна газотранспортна компанія "Укртрансгаз" завершила модернізацію п'яти компресорних станцій, що дозволить Україні забезпечити безперебійні поставки блакитного палива своїм споживачам у разі зупинки "Газпромом" транзиту російського газу.

"Це дає можливість, у випадку часткової чи повної зупинки транзиту, забезпечувати безперебійне газопостачання для українських споживачів східних і південних регіонів шляхом транспортування блакитного палива з європейських країн і з підземних газосховищ на заході України", - йдеться в повідомленні держкомпанії в середу.

Наголошується, що компресорних станціях "Хуст", "Богородчани", "Гусятин", "Бар", "Олександрівка" побудовано нові обв'язки, за рахунок яких держкомпанія змогла розширити можливості української газотранспортної системи для оперативного перерозподілу газових потоків і оптимізувати технологічні витрати блакитного палива при роботі станцій в реверсному режимі.

В "Укртрансгазі" додали, що на сьогоднішній день запровадили усі необхідні технічні та регламентні рішення для створення надійної реверсної схеми.

"Вона готова до функціонування в штатному режимі і може бути активована відразу при необхідності", - зазначили в держкомпанії.

Раніше повідомлялося, що чергові консультації тристоронніх переговорів щодо транзиту газу з участю Росії, України і Єврокомісії можуть відбутися в другій половині вересня.

21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, ближче до кінця переговорів Україна отримала пропозицію про умови та обсяги транзиту, котру слід у найближчі два місяці обговорити з Кабміном.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Шефчович пропонував провести черговий раунд переговорів травні, однак росіяни відмовилися.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі