Хоча 24 вересня Україна та Угорщина домовились про збереження транзиту та подальше співробітництво, однак після укладання контракту між РФ та Угорщиною вже можна було очікувати, що транзит швидко зменшиться до нуля. Є ще один мінус - унеможливлення віртуального реверсу газу з Угорщини. Про це у своєму тексті для ZN.UA пишуть експерти Центру досліджень енергетики Марія Якуб та Олександр Харченко у тексті - "Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і «Газпромом».
«Після введення в дію нового контакту, цілком можливо, що транспортування газу до Угорщини через Україну триватиме ще деякий час, але лише у рамках короткострокових договорів», — прогнозують експерти.
М.Якуб та О.Харченко також вважають, що крім зниження надходжень від транзиту, унеможливлюється віртуальний реверс газу з Угорщини.
«В 2020 році близько 45% від загального обсягу імпортованого в Україну газу було отримано саме шляхом віртуального реверсу, що надавало можливість суттєво знизити витрати на його транспортування. Більш того, під загрозою може опинитися і сам факт імпорту блакитного палива з Угорщини, який у 2020 році становив 26% від загального обсягу. Адже, зниження обсягу поставок за довгостроковими контрактами зменшить вільні обсяги газу», — пишуть експерти.
Детальніше читайте у тексті експертів Центру досліджень енергетики Марії Якуб та Олександра Харченко - "Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і «Газпромом».