"Нафтогаз" чекає на санкції проти "Північного потоку-2" через угоду Угорщини та "Газпрому"

Поділитися
© nord-stream2.com
Кремль не "брязкає зброєю", а використовує її енергетичну альтернативу - газ, і це створить велику загрозу не лише для України, але й Європи, пояснив Вітренко. 

У "Нафтогазі" відреагували на угоду Угорщини та "Газпрому" щодо транспортування газу в обхід України. Голова правління компанії Юрій Вітренко вважає, що ця домовленості повинна стати основою для введення нових санкцій проти оператора будівництва "Північного потоку-2". 

"Оскільки відсутність дієвих санкцій створила очікування з боку "Газпрому", що йому насправді дозволено продовжувати використовувати газ як зброю проти України та інших країн і використовувати "Північний потік-2" навіть без дотримання європейських правил", - написав Вітренко на своїй сторінці в Фейсбук. 

Він додав, що ситуація, яка виникла зараз з цим угорсько-російським контрактом гарно демонструє наслідки можливого запуску "Північного потоку-2". Вітренко зазначив, що Кремль не "брязкає зброєю", а використовує її енергетичну альтернативу - газ, і це створить велику загрозу не лише для України, але й Європи. 

Він також нагадав про ще одну умову, яку потрібно виконати, аби мінімізувати вплив російського газопроводу - Москва повинна дати доступ до ГТС України "третім особам". 

Глава правління "Нафтогазу" нагадав й про те, що Україна, на відміну від Угорщини, створила гарантовані потужності (firm capacity) для транспортування газу. 

"Тобто Угорщина може гарантовано отримувати газ з України, а ми з Угорщини - ні. Ось така "одностороння" європейська інтеграція поки у нас з Угорщиною", - резюмував Вітренко.

27 вересня Угорщина підписала новий довгостроковий контракт з російським "Газпромом" на постачання 4,5 млрд кубометрів газу в обхід України.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Угорщина зробила негативний вчинок в рамках українсько-угорських відносин. Він пообіцяв, що відповідь нашої сторони буде рівнозначною.Також Кулеба закликав Угорщину не "розкручувати емоції" через виникнення кризи. За його словами, країна могла б укласти економічно вигідний договір, але не в обхід України.

Детальніше про це читайте у статті Марії Якуб та Олександра Харченка "Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі