Українців офіційно переводять на річну фіксовану ціну на газ

Поділитися
Українців офіційно переводять на річну фіксовану ціну на газ © Андрій Товстиженко, DT.UA
НКРЕКП затвердила умови річного контракту на газ для населення.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення, що всі побутові споживачі газу будуть автоматично переведені на річний контракт з 1 травня. Рішення було прийнято на засіданні регулятора 7 квітня.

"Рішення надважливе - це введення річного контракту для споживачів України. З 1 травня річна ціна буде введена за замовчуванням. Тобто всі споживачі отримають річну ціну на газ. Це позбавить від турбулентності з цінами на газ. Ціна буде одна", - сказав глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Нацкомісія зобов'язала всі газопостачальні компанії до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Газовим компаніям дозволено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач повинен подати заявку. У той же час, регулятор дозволив газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволити споживачеві знову повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну. Також постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.

У НКРЕКУ відзначили, що протягом дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну в бік зниження, але заборонено збільшувати її.

Також Комісія внесла зміни в порядок звітності постачальників про ціни на газ. Попередні форми звітності для газопостачальних компаній передбачали щоквартальні звіти.

Постачальники повинні подавати таку звітність в період до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Раніше повідомлялося, що річна вартість на газ для населення може почати діяти вже 1 травня 2021 року і буде активна до 30 квітня 2022 року.

Кабмін встановив граничну ціну на газ для населення до 31 березня (з 1 лютого тариф знизили приблизно на 30% до 6,99 грн за кубометр), але як це відіб'ється в платіжках за опалення? До чого варто готуватися споживачам? Про це читайте в матеріалі - «Тарифи на опалення: які шанси на зниження цін».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі