Тарифи на опалення: які шанси на зниження цін

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Тарифи на опалення: які шанси на зниження цін
Тарифи на опалення вже виросли на 30%.

Кабмін встановив граничну ціну на газ для населення до 31 березня (з 1 лютого тариф знизили приблизно на 30% до 6,99 грн за кубометр), але як це відіб'ється в платіжках за опалення? До чого варто готуватися споживачам?

У тарифі на опалення для населення ціна газу - це 80% вартості для теплоелектростанцій (ТЕС), що працюють на цьому паливі. Відповідно, чим дорожче газ, тим вище ціни на опалення. Однак радіти рано. Навіть при фіксуванні ціни газу, треба пам'ятати про тих 20% тарифу, які від неї не залежать і можуть бути підвищені постачальником тепла. Тому установка граничної ціни на газ може знизити і вартість опалення, але не гарантує цього.

По-перше, в лютому населення отримає платіжки за тарифами січня місяця, які були істотно вище. По-друге, тарифи залежать від постачальника, а тут безліч варіантів, як він відреагує на рішення уряду. Майже напевно будуть постачальники, які або не виконуватимуть розпорядження Кабміну про граничні тарифи, або «відшкодують втрати» за рахунок інших тарифних складових. Плюс, деякі постачальники, наприклад газсбити Фірташа, нерідко застосовують різні додаткові коефіцієнти, що істотно збільшують їх тарифи. І як показала практика, поки немає механізмів, здатних вплинути на цей саботаж.

Нагадаємо ще, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) з 1 січня підвищила тарифи для 23 теплопостачальних компаній. Причому в деяких регіонах суми зросли на 50 відсотків.

До слова, страшно сказати на скільки б виросли суми в платіжках, якщо не втрутився Кабмін. Адже в січні вартість блакитного палива значно зросла в Європі, відповідно і в Україні, яка імпортує третину необхідного газу. На ціни вплинули і заморозки, і, як виявилося, не такі вже великі запаси в газових сховищах, і традиційне зростання попиту в опалювальний сезон. За даними компанії «Оператор ГТС України» за замовленням клієнтів транспортував з Європи в січні газу на 422% більше, ніж за грудень 2020 року.

Кабінет міністрів прийняв постанову, якою встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Таке рішення уряд прийняв під час позачергового засідання 18 січня.

Подробиці того, до чого можуть привести газові новації уряду читайте в тексті Агіі Загребельського і Юлії Самаєвої "Все по 6,99! Велика газовий розпродаж"   на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі