Україна надавала аварійну допомогу польській енергосистемі. Про це 2 березня повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.
Зазначається, що 1 березня Польща надала запит на аварійну допомогу. Україна надавала допомогу з 10:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00 сумарною величиною 1540 МВт на годину. Причина запиту Польщі щодо надання допомоги не уточнюється.
Зараз в Україні не спостерігається дефіциту потужностей, у резерві перебуває 14 одиниць генеруючого обладнання теплових електростанцій, з них 11 блоків і 3 корпуси генеруючого обладнання ТЕС та ТЕЦ, які будуть задіяні у разі потреби.
Окрім цього, на добу планується комерційний експорт та імпорт. Імпорт електроенергії – 153 МВт год, експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 8779 МВт год. Україна щодня продає приблизно від 1,5 до 3 Мвт на годину в країни Європи.
Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький підбив підсумки проходження опалювального сезону. За його словами, для проходження зимового періоду без застосування графіків відключень Україна залучала рекордний обсяг аварійної допомоги з ЄС. Дефіцит в енергосистемі може виникнути не лише взимку, адже його загроза зберігається і влітку, коли відбуваються планові ремонти на електростанціях.
Доладніше про роль АЕС в енергосистемі, скільки енергії виробили взимку та за що сплатили споживачі - читайте в статті Ігоря Маскалевича «Два! Чотири! Десять! Скільки ж реакторів реально побудує «Енергоатом»?» на сайті ZN.UA