3 відзначає зростання товарообігу нашої країни з Китаєм. У 2011 році він вперше перевищив 10 млрд доларів, а до 2015 року планується його збільшення до 20 млрд.
Про це в своїй статті для ZN.UA пише заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко.
Майко нагадав, що президент поставив перед вітчизняною дипломатією завдання розширити географію торговельно-економічного співробітництва, зокрема налагодити відносини з новими партнерами в Азії, Латинській Америці та Африці. «Йдеться насамперед про ті країни, які за останні десятиліття здійснили прорив і стали світовими економічними суперсиламии. За таких обставин Китай перетворюється для України в природного партнера», підкреслив він.
Заступник глави МЗС зазначив, що до 2010 року українсько-китайські відносини не відрізнялися особливою активністю.
«Тому не дивно, що ми доклали всіх зусиль, щоб кардинально інтенсифікувати відносини з Пекіном і вивести їх на якісно вищий рівень. Про те, що справа зрушила з місця, свідчать і показники товарообігу. У минулому році він вперше перевалив за 10 млрд доларів, а за вісім місяців 2012 року перевищив 7 млрд. Наступним етапом має стати подолання нового рубежу - до 2015 року плануємо вийти на 20 мільярдів», - пише Майко.
Заммінністра повідомив, що торговельне сальдо сьогодні не на користь України. «Проте темпи зростання українського експорту, обсяги якого в минулому році майже подвоїлися, свідчать, що все більше українських фірм і компаній відкривають для себе китайський ринок», - зазначив він.
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Майка «Китай: країна, яка консолідується задля спільної мети». !zn
Читайте також:
Азіатську структуру ШОС, в яку прагне Янукович, використовують для репресій
Путінська Азіропа
Янукович попросив для України статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва