Угоду про розподіл продукції на Скіфській ділянці шельфу Чорного моря буде підписано протягом місяця

Поділитися
Угоду про розподіл продукції на Скіфській ділянці шельфу Чорного моря буде підписано протягом місяця Угоду про розподіл продукції на Скіфській ділянці шельфу Чорного моря буде підписано протягом місяця
Зараз вирішуються необхідні процедурні моменти, практичні роботи на Скіфській ділянці в Чорному морі сторони розраховують розпочати вже цього року. У першу чергу будуть проведені всі геотехнічні роботи, щоб позначити зону для подальшого буріння свердловин.

Україна і провідні енергетичні компанії підписали договір щодо укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться по Скіфській ділянці на шельфі Чорного моря.

Церемонія підписання відбулася у середу, 25 вересня в Нью-Йорку. З боку Кабінету міністрів України документ підписав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький. Документ також підписали представники компаній Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, OMV Petrom.

"Ми зробили перший крок згідно з чинним законодавством, який повинен відбутися при підписанні угоди про розподіл продукції. Ми позначили ті напрямки, які дозволять нам завершити підписання, яке відбудеться, на мою думку, і наших колег, протягом місяця в Києві", - сказав Ставицький після церемонії підписання.

За його словами, зараз вирішуються необхідні процедурні моменти, практичні роботи на Скіфській ділянці в Чорному морі сторони розраховують розпочати вже цього року.

Ставицккий зазначив, що в першу чергу будуть проведені всі геотехнічні роботи, щоб позначити зону для подальшого буріння свердловин.

За домовленістю, зазначив міністр, планується пробурити 2 свердловини в 2014 році, або трохи пізніше.

"За підрахунками наших колег, компанії Exxon Mobil і всього консорціуму, йдеться приблизно про 8-10 млрд куб при промисловій розробці на рік", - сказав він, відповідаючи на запитання про перспективи видобутку газу на шельфі Чорного моря.

Він додав, що видобуток на подібних об'єктах починається мінімум через 3 роки після початку геотехнічних робіт, а на оптимальні обсяги видобутку очікується вийти на 5-7 рік.

Як повідомлялося, Україна в 2012 році провела три конкурси на укладення УРП: по Юзівській (Харківська та Донецька обл.), Олеській (Львівська та Івано-Франківська обл.) і Скіфській ділянках.

Переможцями конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівської - англо-голландська Shell, Скіфської - консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійської OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) та НАК "Надра України" (10%).

Площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв. км, її територія межує з островом Зміїний. Раніше сумарні інвестиції в Скіфську ділянку оцінювалися в 10-12 млрд дол., прогнозований щорічний обсяг видобутку природного газу - до 3-4 млрд куб. м, надходження в бюджет - 80-90 млрд грн.

Консорціум переможців УРП по Скіфській ділянці в рамках конкурсу запропонував спеціальний платіж у розмірі близько 325 млн дол., переможець УРП по Юзівській ділянці - близько 400 млн дол.

Україна 24 січня 2013 року підписала перше УРП на 50 років з компанією Shell, яка буде інвестувати і добувати газ на Юзівській площі. Церемонія відбулася у присутності президента в Давосі, де на той момент проходив Всесвітній економічний форум.

Підписання УРП з Chevron до останнього часу затримувалося через складнощі з їх узгодженням з Івано-Франківським та Львівським облрадами, однак 20 лютого після внесених в проект УРП правок Івано-Франківська облрада схвалила цей документ. Нова дата підписання двох УРП - до 24 листопада цього року. !zn

Читайте також:

Івано-Франківська облрада схвалила "газову" угоду з Chevron, але виставила ряд умов

Посол США назвав своїм пріоритетом зміцнення енергетичної незалежності України

Азаров оцінив вартість сланцевого газу українського видобутку в 130 доларів за тисячу кубометрів

Україна і Shell дали старт фактичній роботі з видобутку газу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі