Посол США назвав своїм пріоритетом зміцнення енергетичної незалежності України

Поділитися
Посол США назвав своїм пріоритетом зміцнення енергетичної незалежності України Джеффрі Пайєтт © ukrainebusiness.com.ua
У США впевнені, що видобуток сланцевого газу є найбільш революційним напрямком для України, а компанії Chevron і Exxon Mobil Corporation готові принести в Україну найсучасніші технології, безпечні для навколишнього середовища.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт має намір активно співпрацювати з українською владою на шляху зміцнення енергетичної незалежності України. "Я почну з того, що дуже налаштований на співпрацю з українським урядом у сфері зміцнення енергетичної незалежності України. На шляху до цієї мети є кілька напрямків", - сказав посол.

Він згадав спільні проекти, спрямовані на енергоефективність, у рамках USАID, роботу над раціоналізацією українського ринку, в тому числі через реімпорт газу з Європи, поновлювані види енергетики, співпрацю у сфері диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС, а також організацію видобутку сланцевого газу.

За словами Пайетта, видобуток сланцевого газу є найбільш революційним напрямком для України. "У цьому напрямку йдеться про співпрацю із двома великими компаніями Chevron і Exxon Mobil Corporation. Ці компанії готові принести в Україну найсучасніші технології, безпечні для навколишнього середовища", - підкреслив дипломат.

За його словами, ці дві приватні компанії безпосередньо ведуть переговори з українським урядом і в інтересах України діятимуть оперативно. "Для мене очевидно, що світові енергетичні ринки дуже швидко змінюються. Тому в інтересах України якнайшвидше підписати цю угоду", - підкреслив американський посол.

Він поінформував, що у США вже існує понад 1,2 млн свердловин з видобутку сланцевого газу і при цьому забруднення підземних вод нульове. "Ця індустрія створила у США понад 700 тисяч нових робочих місць, а ціна на газ стала складати всього одну третину від ціни в Європі. Наше Міністерство енергетики стало працювати над видачею ліцензії на експорт власного газу зі США на світові ринки. Тобто ми, фактично, пожинаємо плоди набутої енергетичної незалежності. І ми сподіваємося, що і Україні теж вдасться досягти подібного", - сказав Пайєтт.

Як повідомлялося, у травні 2012 року міжвідкомісія з УРП визначила переможцями конкурсу на розробку Юзівської площі компанію Shell, Олеської площі (Львівська та Івано-франківська обл.) - Chevron. В середині січня 2013 року Донецька і Харківська обласні ради узгодили проект УРП щодо Юзівської площі.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м газу на рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток в пікові роки близько 50 млрд куб. м газу.

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися з 2017 року. Буріння на Юзівській площі має початися вже в 2013 році, дослідно-промислова розробка - в 2015 році. Початок робіт на Олеській площі заплановано на 2014 рік, дослідно-промислова розробка - на 2016. !zn

Читайте також:

Shell обіцяє Україні потроїти внутрішній видобуток газу

Українська влада звільнила Shell від сплати практично всіх податків

В Міненерговуглепромі пообіцяли газ по $ 160, але через 10 років

Кабмін найближчими днями "дасть добро" Shell на видобуток газу в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі