Українська влада звільнила Shell від сплати практично всіх податків

Поділитися
Українська влада звільнила Shell від сплати практично всіх податків Момент підписання угоди між Shell і українською стороною © president.gov.ua
Окрім пом'якшення податкового режиму, держава пішла ще на низку серйозних поступок.

Shell і українська "Надра Юзівська" звільняються від сплати екологічного податку, збору за спеціальне водокористування, плати за землю, митного збору, рентної плати за видобуток газу, цільової надбавки до діючого тарифу на газ, збору на обов'язкове пенсійне страхування при розробці Юзівської площі (Харківська і Донецька обл.).

Такі дані закладені у проект угоди про розподіл продукції (УРП), оприлюднений депутатом Харківської облради від "Батьківщини" Іваном Варченком.

Згідно з документом, інвестори також не будуть сплачувати збори, що справляються при продажу іноземної валюти, з послуг мобільного зв'язку, при купівлі нерухомості і відчуженні автомобілів.

Таким чином, Shell і "Надра Юзівська" при розробці Юзівської площі будуть платити винятково податок на прибуток, ПДВ і вносити плату за користування надрами.

Незалежно від змін українського законодавства, ставка податку на прибуток для інвесторів проекту становитиме 19%, а з 2014 року - 16%.

Плата за надрокористування складе 1,25% за газ і 2% за нафту.

При цьому, проектом угоди передбачені санкції до держави, у разі несвоєчасного повернення ПДВ - пеня у розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.

Згідно з оприлюдненим документом, Shell і "Надра Юзівська" будуть адмініструвати сплату своїми співробітниками податку на доходи фізосіб і внеску на обов'язкове соціальне страхування.

- Українська влада підписала в Давосі угоду з Shell щодо видобутку сланцевого газу

Окрім пом'якшення податкового режиму, держава пішла ще на низку поступок.

Так, на інвесторів проекту не поширюється дія будь-яких нормативних документів уряду України, органів місцевого самоврядування, якщо вони обмежують права інвестора. Перевірки діяльності Shell і "Надра Юзівська" повинні здійснюватися одним держорганом не частіше одного разу на три роки, їхня тривалість не може перевищувати 10 днів.

На думку Варченка, закладені в документ норми, несуть низку ризиків для держави.

"Небезпеку для інтересів держави, бюджету та окремих громадян можуть становити право інвестора на безкоштовне користування водою, необхідною для нафтогазової діяльності, право доступу до земельних ділянок поза межами договірної ділянки... Також, враховуючи поширену в Україні практику ввезення контрабандної продукції, становлять загрозу пункти, згідно з якими інвестор має право без митних платежів, квот, ліцензування, інших обмежень, податків і зборів, ввозити та вивозити за межі України товари", - прокоментував Варченко положення угоди на персональному веб-сайті.

Як повідомлялося, угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку нетрадиційного газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях підписано 24 січня в Давосі за участю президента України Віктора Януковича. !zn

Читайте також:

Екологи визнали Shell і Goldman Sachs найгіршими корпораціями року

Кабмін спростив доступ іноземних компаній до видобутку нафти в Україні

Україна додатково отримає від Shell $400 млн бонусу за Юзівську площу

"Свобода" намагається не дати Shell видобувати сланцевий газ на Юзівській площі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі