Угоди з ЄС і МВФ удвічі знизять вартість зовнішніх позик для України, - Мінфін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Угоди з ЄС і МВФ удвічі знизять вартість зовнішніх позик для України, - Мінфін © ZN.UA
Як уточнюють у Мінфіні, мова йде про 4-6% річних, до яких прагнутиме уряд. Поки ж Кабмін не вважає за доцільне робити запозичення під більш ніж 10%. Інвестори чекають, перш за все, прогнозованості, що може сприяти зниженню ставок в Україні.

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС і відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом може забезпечити зниження вартості зовнішніх запозичень для України приблизно у два рази порівняно з прибутковістю, сформованою на ринку сьогодні.

Таку думку висловила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук під час круглого столу, який провела Ліга фінансового розвитку за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Є такі варіанти: рішення про Асоціацію з ЄС - мінус 250 базисних пунктів, рішення щодо Тимошенко - мінус 150 базисних пунктів, МВФ - ще мінус 200. Ми повинні відповісти на ті питання, на які чекає фінансовий світ. І тоді отримаємо ту вартість, яка дійсно справедлива. Ми навіть не будемо позичати більше (під великі відсотки - ред.), ніж Польща чи Туреччина", - констатувала представник Мінфіну.

ТАКОЖ: Відновлення співпраці з МВФ зніме тему дефолту України з порядку денного

Пахачук уточнила, що мова йде про вартість 4-6% річних, до яких прагнутиме уряд. Поки ж Кабмін не вважає за доцільне брати запозичення під більш 10%. "Тому будемо чекати на стабілізацію ринку", - зазначила вона, додавши при цьому, що Мінфін може розраховувати на залучення коштів на внутрішньому ринку.

Заступник голови правління банку "Фінанси та кредит" Віктор Голуб підтвердив, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС може суттєво вплинути на вітчизняний фінансовий ринок. А заступник голови правління дочірнього "Сбербанку Росії" Ірина Князєва додала, що інвестори очікують, насамперед, прогнозованості, що може сприяти зниженню ставок в Україні. Умови ж, коли за два тижні до Вільнюського саміту незрозуміло, буде угоду з Євросоюзом підписано чи ні, користі не приносить. "Добре б бачити горизонт хоча б на шість місяців", - відзначив банкір. !zn

Читайте також:

Платежі України за зовнішніми боргами в 2014 році скоротяться на 20%, - Мінфін

Зовнішні борги України різко подорожчали, уряду стане ще дорожче брати нові позики

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі