Другу з так званих "вишок Бойка" - самопідйомних бурильних установок (СПБУ) - Україна планує отримати 1 листопада цього року. Вишка, яку було вирішено назвати "Незалежність", приєднається до вже працюючої "Петро Годованець". Надалі ж їх загальну кількість планується довести до п'яти.
Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко на церемонії запуску в промислову експлуатацію Одеського газового родовища на шельфі Чорного моря за участю президента Віктора Януковича в середу, 5 вересня.
"1 листопада отримуємо другу бурову і одразу ставимо на сусіднє родовище. Всього плануємо встановить п'ять - у нас 18 родовищ", - сказав він.
Бойко уточнив, що наразі "Незалежність" наближається до берегів Туреччини, вона буде повністю укомплектована українським персоналом, який у даний час проходить навчання на вишці "Петро Годованець".
Як заявив з цього приводу Янукович, завдяки пуску газу з Одеського газового родовища Україна зробила ще один крок на шляху до енергетичної незалежності.
"Ми сьогодні зробили один із кроків, які планували із забезпечення розвитку нафтогазової галузі в нашій країні, щоб йти далі по шляху забезпечення економіки нашої країни енергетичними ресурсами", - сказав він після закінчення церемонії.
"Енергетична незалежність - одна зі складових, яка забезпечить виконання завдань, що стоять перед національною економікою", - додав президент.
Раніше стало відомо, що державна "Надра України" купує бурильну установку за 78 млн грн, доставити її повинні у вересні цього року. Нагадаємо, що держхолдинг увійшов до складу групи компаній, що беруть участь у розробці Скіфської нафтогазоносної ділянки, розташованої в шельфі Чорного моря.
До цього, ще в травні завдяки ZN.UA стало відомо, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві морські бурильні установки за ціною $400 млн кожна.
При купівлі першої бурильної установки, яка обійшлася Україні на $150 млн більше, у тендері взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.
При покупці другої бурильної установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила $220 млн. Однак переможцем тендеру із закупівлі вишок для "Чорноморнафтогазу" за ті ж $400 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava. Таким чином, за другу бурильну Україна переплатила $180 млн.
Нещодавно стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою "вишок Бойка" - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової "вишки Бойка", а власником постачальника першої є "бомж" з Латвії. Крім того. "Вишками Бойка" зацікавилася також прокуратура Великобританії. !zn
Читайте також:
Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойко
Розслідування у Латвії: продавець «вишки Бойка» живе у підвалі
«Вишка Бойка» пробурила свою першу свердловину
За другу «вишку Бойка» Україна переплатила $180 млн
«Чорноморнафтогаз» переплатив за бурову установку 150 млн доларів