Українська державна нафтовидобувна компанія "3, що видобуватиме газ і нафту на українському шельфі Чорного моря; переміг запропонований українською школяркою варіант "Незалежність", повідомила прес-служба компанії.
Нагадаємо: першу бурову установку "Петро Годованець" "Чорноморнафтогаз" увів в експлуатацію в середині травня. Очікується, що "Незалежність", яку буде побудовано в Сінгапурі цього літа, почне роботу в 2013 році.
"Якщо бурова установка допоможе нам отримати енергетичну незалежність, то чому не назвати її саму "Незалежність" ("Незалежність")?", - поставила запитання автор назви, 15-річна школярка Наталія Лехман з Миколаївської області, яку цитує прес-служба.
Першу з двох придбаних установок названо на честь піонера нафтогазоразвідки на шельфі Чорного моря Петра Петровича Годованця, який брав участь у відкритті всіх великих родовищ на чорноморському і азовському шельфі.
Раніше ZN.UA повідомляло, що «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $ 400 млн кожна.
Під час купівлі першої бурової установки в тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми. Ціна установки ($ 400 млн) виявилася на $ 150 млн вища, ніж у виробника.
Під час покупки другої бурової установки в тендері взяли участь три посередника. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила $ 200 млн. Переможцем тендеру із закупівлі СПБУ для «Чорноморнафтогазу» за $ 400 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava.
Нещодавно стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою «вишок Бойко» - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової «вишки Бойко», а власником постачальника першої є «бомж» з Латвії. ! zn
Читайте також:
Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойка
Розслідування у Латвії: продавець «вишки Бойка» живе у підвалі
Вертолітний майданчик для Януковича будують люди, що продали «вишку для Бойка»
Міністру економіки Латвії соромно за латвійців, які продали першу «вишку Бойка»