Газопровід "Північний потік-2" у випадку, якщо він буде побудований, буде порушувати принципи прозорості, недискримінаційності та рівності доступу, заявив генеральний директор Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі.
"Якщо цей потік буде побудований, він буде порушувати принципи прозорості, недискримінаційності та рівного доступу", - сказав він на брифінгу в Києві.
"Наша позиція чітка: ми вважаємо, що "Північний потік-2" не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу. Якщо побудують газопровід, він не буде підтриманий ЕК", – додав він.
Повідомлялося, що 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Раніше, 11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.
Наприкінці січня 2017 року влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.
Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".