У структурі українського експорту зростає частка сировинної та низькотехнологічної продукції – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У структурі українського експорту зростає частка сировинної та низькотехнологічної продукції – експерт Баланс зовнішньої торгівлі України погіршився © svit24.net
За 9 місяців поточного року експорт української продукції приладо- та машинобудування зменшився на 10,5%.

Ознаки економічного відновлення, що спостерігаються в Україні протягом останнього часу супроводжуються погіршенням балансу зовнішньої торгівлі і негативними змінами в структурі українського експорту.

Про це у своїй статті для DT.UA пише доктор економічних наук Інституту економіки та прогнозування НАН України Ярослав Жаліло. За його словами, сьогодні експорт не може розглядатися як двигун відновлення економічного зростання країни.

Так, незважаючи на економічне пожвавлення, баланс зовнішньої торгівлі України погіршився: за дев'ять місяців поточного року експорт зменшився на 8,7%, а імпорт вийшов на минулорічний рівень. В результаті, негативний показник чистого експорту за півроку виріс майже на третину.

"Цей тренд має чітко зумовлений структурний характер. З одного боку, у структурі експорту збільшується частка сировинної та низькотехнологічної продукції, якій на світових ринках притаманна слабка або й низхідна цінова динаміка. Зокрема, експорт аграрної та харчової продукції (групи 1–24 ТН ЗЕД) зріс за дев'ять місяців на 2,1% насамперед за рахунок олійно-жирової промисловості, а частка цієї продукції збільшилася до 40,2% товарного експорту. Натомість експорт продукції машино- та приладобудування зменшився на 10,5%, а частка цієї продукції - до 12,1% товарного експорту.", – відзначає автор.

Жаліло вказує і на ускладнення структури українського імпорту: ввезення до країни мінеральної продукції скоротилось на 40%, а їх частка впала до 20% товарного імпорту. Частка імпорту продукції приладо- і машинобудування, в той же час, зросла до 29,1%.

"Зрозуміло, що період прискорення інвестиційної динаміки буде супроводжуватися в Україні подальшим погіршенням стану торговельного балансу", – резюмує автор.

Читайте також: Зниження рівня корупції в Україні до аналога Польщі дозволить збільшити ВВП на чверть – дослідження

Нагадаємо, за даними Державного комітету статистики України, за підсумками січня-серпня 2016 року, від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами склало 1,465 млрд. доларів.

"порівняно з січнем-серпнем 2015 року експорт скоротився на 9% (на $ 2,24 млрд), імпорт - на 0,9% (на $ 227 млн)", - відзначає Держкомстат.

Більше про тенденції, перспективи і проблеми економічного росту в Україні читайте у статті Ярослава Жаліло "На порозі – олігархічний ренесанс?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі