Зниження рівня корупції в Україні до аналога Польщі дозволить збільшити ВВП на чверть – дослідження

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зниження рівня корупції в Україні до аналога Польщі дозволить збільшити ВВП на чверть – дослідження Експерти підрахували, у скільки Україні обходиться "утримання"корупціонерів © DenisNata / Depositphotos
Корупціонери уповільнюють зростання ВВП і відлякують від України іноземних інвесторів.

Скорочення рівня корупції в Україні до аналогічного показника в Польщі дозволило б збільшити річний номінальний ВВП країни на чверть, а також прискорити темпи зростання реального ВВП на душу населення в 1,5 рази.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва, посилаючись на результати дослідження, проведеного Центром економічної стратегії (ЦЕС).

"За прикидками, за умови зниження рівня корупції в Україні до аналога Польщі продуктивність капіталу збільшилася б на 6,4%, арічний номінальний ВВП завдяки цьому зріс би майже на 21 млрд дол., тобто на чверть." - вказує автор.

Як зазначає Самаєва, розрахунки показали, що зниження рівня корупції до польського показника дозволило б серйозно збільшити в Україні темпи зростання реального ВВП на душу населення.

"Зниження рівня корупції за індексом СБ на 10% відповідає прискоренню зростання реального ВВП на душу населення в 7,86%. За останніми наявними даними (2014), індекс корупції для України становив 14,9 (зі 100), а для Польщі - 70,67. Тобто зниження рівня корупції в Україні до польського показника прискорило б темпи зростання реального ВВП на душу населення в Україні в 1,5 разу. На підставі цих результатів експерти ЦЕС припускають, що за останні десять років (2006–2015) економіка України могла б виробити товарів і послуг на 2824 дол. на душу населення більше", – вказує вона.

Крім того, зниження рівня корупції до вказаної величини могло б збільшити обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну на 74%, що за даними 2015 року складає суму 2,2 млрд доларів.

"Корумповані країни залучають менше приватних інвестицій через високі ризики й високу вартість капіталу. От чому в структурі іноземного фінансування корумпованих країн замість прямих іноземних інвестицій переважають міжнародні кредити, на які ми так уповаємо", – підсумувала автор.

Читайте також: Підозрюваний у корупції екс-голова Вищого госпсуду часів Януковича залишив Україну - ЗМІ

Нагадаємо, 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Як зазначила Юлія Самаєва, члени Кабінету міністрів України задекларували 7 млн доларів готівкою, а депутати Верховної Ради – майже 12 млрд грн, 70% з яких також складають готівкові кошти.

За даними дослідження Transparency International Україна в 2015 році, середній розмір хабара становив близько 40 тис. грн, тоді як в 2014 році чиновники брали в середньому 30 тис. грн. При цьому лише п'ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання або отримання хабара, опинилася за гратами. Быльше всього за корупцію в Україні було засуджено працівників правоохоронної сфери - 14% від усіх справ.

Детальніше про згубний вплив корупції на українську економіку читайте в статті Юлії Самаевой "Шоу корупційного абсурду" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі