У Сенаті США закликають почати "нафтову війну" з Іраном

Поділитися
У Сенаті США закликають почати Мурковскі обурена, що США збираються дозволити Ірану експортувати нафту, в той час як Вашингтон зберігає заборону на експорт власного «чорного золота» © АТН
Мурковскі закликає США використовувати експорт нафти в якості "дипломатичного інструмента" тиску на Іран.

Сенатор США від Республіканської партії Ліза Мурковскі, яка є автором законопроекту про зняття заборони на експорт американської нафти, вважає, що Сполучені Штати можуть "змагатися зі своїми ворогами без відправки військ".

Іншими словами, нехай Іран і США зіткнутися лобами на світовому ринку нафти, передає CNN.

Мурковскі обурена тим фактом, що США збираються дозволити Ірану експортувати нафту, в той час як Вашингтон зберігає заборону на експорт власного "чорного золота".

"Ми збираємося дозволити Ірану вийти на глобальний нафтовий ринок, що дозволить йому накопичити ресурси і багатство", - вважає сенатор.

Ліза Мурковскі закликає США використовувати експорт нафти в якості "дипломатичного інструмента тиску на Іран.

У червні США "забрали корону" і стали найбільшим видобувачем нафти і природного газу, обігнавши Росію. Обсяг видобутку нафти до США у 2014 році склав понад 9,5 млн барелів на добу. США збільшили видобуток нафти в минулому році, випереджаючи при цьому Саудівську Аравію. Серед інших виробників (не є країнами-членами ОПЕК), які значно наростили обсяги видобутку в 2014 році - Канада і Бразилія.

Продуктивність бурових установок у США за рік зросла на 34%, таким чином, значний видобуток нафти в США буде зберігатися навіть після закриття ряду бурових через здешевлення нафти, відзначають Сергій Сапєгін іГеннадій Рябцев у своїй статті для ZN.UA.

Наприклад, в американській EOG Resources - піонера "сланцевого буму" - на буріння однієї свердловини йде всього 4,3 дні (в 3,3 рази швидше, ніж у 2012 р.). І при ціні $ 40 за барель компанія буде мати десятивідсоткову норму прибутку.

Таким чином, немає ніякої "граничної ціни", після досягнення якої, будуть розорені ті, хто видобуває дорогу сланцеву нафту. Незважаючи на те, що по мірі зниження котирувань нерентабельними будуть ставати все більше свердловин, завдяки триваючому вдосконалення технологій кількість окупних свердловин також буде зростати.

Докладніше читайте у статті Сергія Сапєгіна і Геннадія Рябцева Новітній нафтовий порядок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі