Обсяг кредитування промислового сектора Російської Федерації становить близько половини всіх оборотних коштів підприємств.
Як інформує BBC, про це заявив радник президента Росії Сергій Глазьєв у ході першого засідання тимчасової комісії Ради Федерації з моніторингу економічного розвитку.
За його словами, частка прибутку, яку підприємства спрямовують на погашення відсотків, вже перевищує 100%. Таким чином, російський промисловий сектор функціонує собі в збиток.
Раніше Міністерство економрозвитку РФ повідомляло про скорочення прибутку промислового комплексу і зростання кредиторської заборгованості. Зі звіту Мінекономіки за жовтень випливає, що кредиторська заборгованість організацій промислового комплексу з січня 2014 року по жовтень 2015 року збільшилася майже на 1,5 трильйона рублів, перевищивши 6 трильйонів рублів.
"Про які тенденції економічного розвитку при цьому говорить [глава мінекономрозвитку] пан Улюкаєв, я не розумію. Ситуація йде в рознос", - заявив сенаторам радник президента.
На думку Глазьєва, важко очікувати на інвестиційні вливання, якщо рентабельність в машинобудуванні знаходиться на рівні 2%. Радник Путіна зазначив, що в такому випадку набагато вигідніше направити гроші на біржові спекуляції, де рентабельність вище в багато разів.
"Чому сьогодні наші банки не дають кредити виробничим підприємствам? Тому що на валютному ринку 80% рентабельність. Валютні спекулянти витримають ключову ставку і в 20% і 30% річних", - уклав він.
Нагадаємо, видання The Economist писало, що російська економічна криза переростає з гострої в хронічну. МВФ прогнозує Росії скорочення економіки ще на 1% в цьому році. Російські чиновники почали похмурі розмови про "нову реальність", визнаючи, що їхня орієнтована на експорт енергоносіїв модель економіки себе вичерпала. Водночас, Росія навряд чи зіштовхнеться з такими ж гострими проблемами, які обвалилися на неї в 2014-му.
Раніше на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін попередив мешканців Росії про новий пік кризи. Його турбує зниження інвестицій, які зазвичай дозволяють зробити заділ на майбутнє.
У середині грудня 2015 року Путін на щорічній прес-конференції повідомив громадянам, що російська економіка подолала "пік кризи". За попередніми даними, ВВП Росії скоротився у 2015 році на 4%, в той час як світова економіка зросла приблизно на 3%.