У Польщі відкрили енергетичний хаб rescEU, який стане логістичним центром для доставки екстреної енергетичної допомоги Україні. Він дозволить значно збільшити обсяг безоплатної енергетичної допомоги для України в найтемнішу для неї годину. Про це йдеться у повідомленні Представництва Європейського Союзу в Україні.
Через rescEU міжнародні партнери та приватний сектор матимуть можливість спрямовувати свої пожертви на допомогу Україні, а Європейський Союз, у свою чергу, фінансуватиме її доставку з хабу.
Зокрема, через енергетичний хаб здійснюватиметься доставка електрогенераторів в Україну для того, аби вона мала можливість підтримувати постачання електроенергії в розпал російських атак на її енергетичну інфраструктуру.
«Генератори, які постачаються з ЄС, можуть бути різної потужності: від невеликих, здатних забезпечити електроенергією окремі домогосподарства, до набагато потужніших моделей, придатних для забезпечення роботи громадських об’єктів і життєво важливих комунальних послуг, таких як лікарні та центральні теплові пункти», — йдеться у повідомленні Представництва.
Європейський Союз вже виділив €114 мільйонів на придбання генераторів для забезпечення енергетичного резерву rescEU.
В якості першого кроку, в Україну буде доставлено 1000 нових генераторів із польського резерву rescEU на додаток до 1400 генераторів і мільйонів одиниць енергетичного устаткування, які вже були запропоновані через Механізм цивільного захисту ЄС.
Нагадаємо, що цього тижня Національне антикорупційне бюро України затримало в.о. очільника Міністерства розвитку громад і територій Василя Лозинського за хабар у розмірі $400 тисяч у справі, пов'язаній із закупівлею генераторів.
Як повідомлялось раніше, Сербія передасть Україні обладнання для підтримки енергетичної інфраструктури. Допомогу з енергетичним обладнанням надають Україні також США, Об'єднані Арабські Емірати, Казахстан, Швейцарія, Тайвань, Естонія, Латвія, Німеччина, Британія, Нова Зеландія.
Якими нині є плани України з повоєнного відновлення енергетики та які уроки масових відключень варто у ньому врахувати, читайте в статті Костянтина Криницького «Як забезпечити країну світлом не тільки зараз, а й після перемоги».