Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив на брифінгу 4 січня, що Україна отримає близько 1800 трансформаторів та понад 7000 генераторів потужністю до 100 кВт, а також 600 генераторів, потужність яких перевищує це значення.
Крім цього, партнери нададуть Україні понад 40 км кабелю, а також сотні найменувань запчастин, за допомогою яких енергетики зможуть здійснювати ремонт об'єктів, що постраждали від обстрілу.
Зазначимо, що потужні генератори здатні забезпечити роботу критичної інфраструктури великих міст. Зокрема в Києві вже понад 50 котелень, що залежать від наявності електроенергії, вдалось забезпечити генераторами для безперебійної роботи. Також від генераторів зможуть працювати майже 140 бюветних комплексів, що дозволить забезпечувати містян водою в критичних ситуаціях.
Також Київ збільшує кількість пунктів обігріву, що оснащені генераторами, що дозволить людям підзарядити гаджети та зігрітись у випадку відсутності електроенергії та теплопостачання.
Нагадаємо, удари по критичній інфраструктурі України з території Росії та Білорусі не припинялися навіть у Новий рік. У ніч з 31 грудня на 1 січня лише в небі над Києвом було збито понад 20 дронів «Шахед».
Цьому передував денний ракетний обстріл території нашої країни. Зокрема, у Києві було пошкоджено провідний виш України – КНУ імені Тараса Шевченка.
Аварійна ситуація в нашій енергосистемі породжена не лише ракетними атаками ворога, а й вадами самої системи, що виявилася інституційно слабкою, внутрішньо незахищеною та неготовою до цих атак. Детальніше про це читайте у статті Олександра Сергієнка «Війна як привід поглянути вглиб проблеми споживачів та енергетиків».