Вже є набір технічних рішень, щоб забезпечити стабільність роботи енергетики в умовах обстрілів - Галущенко

Поділитися
Вже є набір технічних рішень, щоб забезпечити стабільність роботи енергетики в умовах обстрілів - Галущенко © Getty Images
Блекаут в Україні можливий лише в теорії.

Енергетики уже напрацювали низку рішень для забезпечення стабільної роботи енергосистеми в умовах постійних атак. Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко.

«Наша енергосистема протягом майже 3 місяців працює під постійними систематичними обстрілами. Тому вже є набір технічних рішень, щоб забезпечити стабільність її роботи. Це стосується і генерації, і передачі електроенергії. Впевнений, що система втримається і надалі при подальших можливих ударах», - зазначив Галущенко.

Він також наголосивв, що існує низка рішень як з точки зору фізичного захисту енергооб’єктів, так і технічного балансування системи. І ці рішення доводять свою ефективність.

У міністерстві повідомляють, що через значні ушкодження як генерації, так і систем передачі електроенергії, до кінця опалювального сезону доведеться застосовувати графіки обмеження електропостачання. Проте вони мають бути контрольованими. А блекаут в Україні можливий лише в теорії.

«Основна наша мета – зробити, щоб відключення були плановими й прогнозованими, щоб споживачі чітко розуміли, коли буде відключено електроенергію, а оператори систем розподілу – дотримувались графіків відключень», - додав Галущенко.

Нагадаємо, із 10 жовтня РФ завдає масованих атак ракетами й дронами по енергетичній інфраструктурі, у зв'язку з чим наявний значний дефіцит в системі електропостачання і застосовуються планові та аварійні відключення електрики споживачам.

Водночас, як пояснив в ефірі телемарафону заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, енергетики вже розробили паралельні інфраструктурні об’єкти для забезпечення населення живленням. За словами Тимошенка, є декілька підходів щодо того, як повертати до життя зруйновані енергооб’єкти: щось ремонтують, щось відновлюють. А десь - запускають паралельні енегооб'экти.

Жити у режимі, коли світло є лише п’ять-шість годин на добу киянами доведеться принаймні до весни, пояснює автор ZN.UA Ігор Маскалевич. Ракетні удари росіян пошкодили українську енергосистему, проте домогтися її падіння окупанти досі не змогли.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі