З початку повномасштабної війни Росії проти України та масової міграції біженців до країн ЄС у Польщі працевлаштувалися 372 тисячі українських біженців.
Найбільше з них працюють у наступних воєводствах: у Мазовецькому (82,8 тис.), Нижньосилезькому (39,5 тис.), Лодзьському (36,4 тис.), Великопольському (34,5 тис.). Про це повідомляє аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal із посиланням на Міністерство сім'ї та соціальної політики Республіки Польща.
Генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич зазначає, що порівняно з 2021 роком попит на вакансії в агентстві з боку поляків збільшився на 9%, у тому числі й на ті позиції, які традиційно займали працівники з України.
Цьому зростанню кілька пояснень: перше: подорожчання життя у Польщі, висока інфляція (за прогнозом Єврокомісії річна інфляція у Польщі становитиме 12,2%) та зростання ставок за іпотекою.
Богдевич також зазначив, що поляки починають освоювати професії, на які раніше майже не звертали уваги. Їх почала цікавити, наприклад, робота в харчовій промисловості та в логістиці.
Певний парадокс полягає в тому, що за різних викликів для економіки рівень безробіття зазвичай зростає, але зараз натомість ми бачимо зворотний процес — рівень безробіття рекордно скорочується”, — наголосив Богдевич.
Раніше, в інтерв'ю ZN.UA, експерт у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький повідомив, що чим довше наші біженці живуть за кордоном, тим вищий ризик того, що додому вони не повернуться. Хоча українська економіка після війни потребуватиме робочих рук як ніколи. А відновлення України без достатньої кількості робочих рук, навіть за наявності грошей, неможливе. На його думку, у наших реаліях слід сфокусуватися на залученні мігрантів із пострадянських країн.
Можливо, колись спровоковану невмотивованою широкомасштабною агресією Росії проти України масову міграцію українців до країн Заходу істрики назвуть "Другим великим переселенням народів"...