Про це в інтерв'ю Rzeczpospolita сказав президент Польсько-Української торговельної палати і колишній польський міністр економіки Яцек Пєхота.
"Зміни рухаються до все більш раціонального, передбачуваного напрямку. Все вказує на те, що ситуація буде покращуватися", - сказав він.
При цьому, Пєхота зауважив, що деякі експерти помітили, як Україна досягла економічного дна і почала від нього відштовхуватися. Але сам він вважає, що справа в поступовій реструктуризації української економіки. До російської агресії 40% української зовнішньої торгівлі припадало на ринок Росії. Через конфлікт ці обсяги були втрачені. Пєхота зауважує, що лише зараз поступово почав зростати український експорт в ЄС. Одак, ВВП України на сьогодні в 3,5 рази нижчий, ніж у Польщі.
Також Пєхота відзначив, що в Україні дуже повільно проходить процес децентралізації.
"Громади отримали власні джерела доходів, але вони ще не достатньо велики, щоб можна було інвестувати. Втім, є певний початок процесу", - зауважив Пєхота.
Він додав, що Україна все ще не позбулася впливу олігархів.
"Це велика проблема України, хоча цей вплив вже певною мірою обмежений. Роль олігархів скорочується. І це теж хороший сигнал з України", - вважає колишній польський міністр.
Пєхота розповів також, що багато польських компаній працюють в Україні, але обсяг польських інвестицій все ж не зростає. Хоча зауважив, що в сусідньої для Польщі країни є свої сильні сторони. Зокрема, він відзначив великий потенціал дешевої робочої сили, "добре освічена молодь, добре підготовлений менеджмент і щораз сприятливіші умови для інвесторів".
"В Україні зараз триває період кризи. Але де можна отримати найбільший дохід? Там, де відбуваються зміни", - сказав Пєхота.
Він зауважив, що в Україні фактично немає малих і середніх фірм, в той час як у Польщі вони стали основною силою розвитку і нарощення експорту.
Більше про вплив олігархів на економіку України читайте в матеріалі DT.UA "На порозі - олігархічний ренесанс?".