За словами представника німецької компанії, роботи ведуться у відповідності з встановленим графіком.
"Ми переконані, що отримаємо всі відповідні дозволи", - заявив представник Nord Stream.
Зазначимо, що крім Німеччини будівництво 1200-кілометрового газопроводу схвалила Фінляндія, але Швеція і Данія поки не схвалили реалізацію російського проекту вартістю 9 млрд євро. Крім того, в Німеччині екологічна організація Nabu оскаржує в суді видане владою дозвіл на будівництво ділянки газопроводу в прибережних водах.
Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії. Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.
Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".
Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка "Битва за транзит, або "Північний потік-2" як яблуко розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".