ФРН вбачає у "Північному потоці-2" спосіб посилити свої позиції в Європі – Кулеба

Поділитися
ФРН вбачає у Німці обирали між американським проектом поставок скрапленого газу і російським газопроводом © Газпром
Україна очікує на економічні гарантії у вигляді контрактів у разі реалізації проекту "Газпрому".

Німеччина підтримує будівництво "Північного потоку-2", оскільки розглядає його, як спосіб посилити свої позиції в Європейському Союзі, стаючи осторонь від поставок газу із США, заявив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба в ефірі "5 каналу".

"Німеччина має можливість, м'яко кажучи, істотно зміцнити свої позиції, реалізувавши проект "Північний потік-2". Зміцнити їх усередині Європи. І хоча Ангела Меркель особисто є великим прихильником ідеї об'єднаної Європи, Німеччина є локомотивом європейського союзу, але й національні інтереси ніхто не скасовував в жодних таких історіях. Тому в боротьбі очевидно, що німці зважують і перспективи, і політичну математику американського проекту, і російської пропозиції і з якихось, можливо, не відомих нам до кінця причин вони вважають, що російська пропозиція більш приваблива", - зазначив дипломат.

Разом із тим, він звернув увагу, що зараз ідеться не про ці розрахунки, а про гарантії, що захищатимуть політичні інтереси України.

"Йдеться про те, щоб східна Європа отримала чіткі гарантії перспектив того, яким чином наші політичні інтереси будуть захищені в разі реалізації "Північного потоку-2". Це мають бути економічні гарантії у вигляді контрактів", – наголосив Кулеба.

Він також додав, що наступного тижня під час сесії Генасамблеї Європи Україна організовує спеціальний захід, на якому обговорюватиметься тема "Північного потоку-2".

Брюссель і Берлін наразі обіцяють залишити транзит газу через Україну після будівництва газопроводу "Північний потік-2", відзначивши виконання країною домовленостей щодо постачання газу, незважаючи на складні умови в останні роки.

Водночас, Президент України Петро Порошенко вважає будівництво "Північного потоку-2" політичним хабарем керівництву низки європейських країн в обмін на лояльність до Росії. Він підкреслив, що проект є економічно необґрунтованим, а головною метою будівництва російського газопроводу є економічна та енергетична блокада України.

Керівник Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії також підтримує думку, що реалізація цього проекту не сприятиме диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу, а навпаки, порушуватиме принципи прозорості, недискримінаційності та рівного доступу.

27 березня Німеччина видалакомпанї Nord Stream 2 AG всі необхідні дозволи на будівництво "Північного потоку-2". Нараз компанія чекає на дозвільні документи інших чотирьох країн вздовж маршруту газопроводу - Росії, Фінляндії, Швеції і Данії.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

11 березня проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка "Битва за транзит, або "Північний потік-2" як яблуко розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі