У НБУ розповіли, що буде з гривнею після карантину

Поділитися
У НБУ розповіли, що буде з гривнею після карантину У НБУ не очікують, що після завершення карантину всі побіжать купувати долари © BBC Україна
Нацбанк очікує, що українці почнуть після карантину більше витрачати готівки.

У Національному банку України запевнили, що вміють працювати з ринком так, щоб не було різких коливань курсу, якщо вони раптом почнуться. Про це в інтерв'ю BBC News Україна сказав голова Національного банку Яків Смолій.

За його словами, сьогодні системні банки мають можливість надавати послугу обміну валюти онлайн через банківські програми. Клієнти, які мали безготівкову гривню, мали можливість поміняти її на безготівковий долар. Готівкові були доступні для обміну в банківських відділеннях і небанківських пунктах обміну, які не закривалися на карантин.

"Так що населення мало можливість обміняти гроші, коли хотілося", - сказав Смолій.

В НБУ не очікують, що після завершення карантину всі побіжать купувати долари.

"Думаю, в першу чергу населення почне витрачати кошти, які у них ще є, тому що є певний відкладений попит. Хоча попит залишатиметься ще достатньо пригніченим, ми очікуємо деяке збільшення споживання, якщо порівняти з карантином, а не на збільшення валютних накопичень або валютних операцій", - сказав глава Нацбанку.

Смолій зазначив, що НБУ вміє справлятися з коливанням курсу.

"Для нас коливання курсу не є якоюсь страшилкою, ми вміємо з ними справлятися. Як ви бачили, в березні, коли був певний ажіотаж, ми виходили на ринок з інтервенціями. Ми продали понад 2 млрд доларів, щоб стримати ці ажіотажні настрої. Сьогодні курс навіть трохи зміцнився, і ми викуповуємо долари на ринку в міжнародні резерви. За другий квартал ми викупили майже мільярд доларів, тобто тренд розвернувся у зворотному напрямку. Ми вміємо працювати з ринком так, щоб не було різких коливань, якщо вони раптом почнуться", - додав Смолій.

Читайте також: Бізнес-спільнота: "Сподіваємося уряд перезапустили після ретельного аналізу"

Чим глибша криза, тим очевидніше, що можливості різних країн боротися з його наслідками дуже відрізняються. Як заощадити, щоб витратити більше? Як знайти кейнсіанські мультиплікатори у будівництві доріг? І чи можна відновити промисловість з допомогою кредитування? Відповідаємо на актуальні для української економіки питання в матеріалі Віктора Козюка "Мало заборонити слово "дефолт", щоб його уникнути" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі