У Мінсоцполітики назвали кількість людей, які держава вже визнала як внутрішніх переселенців після 24 лютого

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мінсоцполітики назвали кількість людей, які держава вже визнала як внутрішніх переселенців після 24 лютого © Ковальчук Віктор / УНІАН
Держава наразі встановлює, куди, з яких причин і з яких регіонів переміщаються українці.

Тих, хто був вимушений залишити свої домівки після 24 лютого, оскільки вони опинилися в зоні бойових дій, на сьогодні понад два мільйони. Про це в бліцінтерв'ю ZN.UA заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна з посиланням на вже верифіковані дані людей, які зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи.

"Тих, хто був вимушений залишити свої домівки після 24 лютого, оскільки вони опинилися в зоні бойових дій (у постанові Кабміну № 204 йдеться про чотирнадцять регіонів — 13 областей плюс місто Київ, - ред.), на сьогодні понад два мільйони. (станом на 24 квітня. — ред.) З включенням електронної реєстрації, звісно, швидкість опрацювання заяв зросла", - сказала Лазебна.

Вона роз'яснила, в чому полягає принцип електронної реєстрації для ВПО.

"Людина вносить усі необхідні дані, а програма верифікує їх, зіставляючи з іншими реєстрами. А також із геолокацією, щоб точно розуміти, де перебуває людина, чи справді вона виїхала. На сьогодні через "Дію" успішно зареєструвалося вже близько 225 тисяч людей.

При цьому, Лазебна припустила, що 177 тисяч сімей "старих" переселенців могли повторно потрапити в списки переселенців. Проте їм, за словами Лазебної, виплати не припинялися.

"Відразу зазначу: ми не припиняли виплат 177 тисячам сімей "старих" переселенців, оскільки вони могли бути повторними. Нагадаю, що під Києвом — саме в Бучі/Ірпені — проживало дуже багато переселенців із Донецької та Луганської областей. І це ще один пласт трагедії, яку переживають наші люди. Котрі вже втрачали і свої будинки, і близьких", - зазначила міністр.

За її словами, усім "старим" переселенцям вже виплатили допомогу за березень.

На нових також отримали з бюджету 10 мільярдів гривень. І вже почали виплачувати.

"Причому зразу за два місяці — березень-квітень. Загалом же, з початку квітня профінансували понад 450 тисяч виплат на проживання ВПО", - розповіла міністр.

Нагадаємо, за даними Мінсоцполітики з початку війни за кордон виїхало 4 млн 200 тисяч українців. Проте з указаної категорії громадян допомогу від держави отримують лише особи, які повертаються в Україну, але не повертаються на своє постійне місце проживання.

Перебуваючи в іншій державі — вони реєструються там. У переважній більшості країн вони можуть одержати підтримку від держав, що їх приймають. Включно із житлом, медичною страховкою, допомогою та правом працювати. Але при цьому вони продовжують отримувати решту видів соціальної допомоги, яку отримували в Україні, пенсії.

Держава наразі не володіє впорядкованою інформацією, куди, з яких причин і з яких регіонів переміщаються українці.

Реєстрація ВПО через "Дію", на яку очікували ще в березні, де-факто стартувала 19 квітня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі