Лазебна про українців, що виїхали за кордон під час війни: суспільство проходить свій екзамен

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Лазебна про українців, що виїхали за кордон під час війни: суспільство проходить свій екзамен © Богдан Андріїв/Facebook
4 млн 200 тисяч українців виїхали за кордон під час війни.

Міністр соціально політики Марина Лазебна вважає, що українців, які виїхали за кордон під час війни, жене з Батьківщини різні причини, які неправильно узагальнювати. Про це вона заявила у своєму бліцінтерв'ю ZN.UA, коментуючи той факт, що за кордон виїхало у два з половиною рази більше людей, ніж залишилося в Україні.

"На мій погляд, не варто узагальнювати. Тут багато мотивів змішалося. Деяким людям страшно залишатися в будь-якій частині країни, на яку напали. Особливо з дітьми. Мабуть, це головний чинник. Частина людей не хоче жити в сільських громадах, а саме там є вдосталь вільних будинків. І людей, готових прийняти. Та й інші мотиви точно є", - зазначила міністр.

Вона зазначила, що жити тривалий час у спортзалах шкіл та у будинках культури не кожен зможе.

"Це все-таки транзитне житло. В іншому, я думаю, і суспільство проходить свій екзамен, і влада вчиться оперативно вирішувати проблеми такого роду. І центральна, і місцева", - сказала Лазебна.

Водночас, вона звернула увагу, що всі переселенці можуть розраховувати на  гарантовані ним види соцдопомоги та пенсії. 

"Якщо вони повертаються в Україну, але не повертаються на своє постійне місце проживання, — то, звісно, вони можуть зареєструватися як внутрішньо переміщені особи й отримувати відповідну допомогу. Перебуваючи в іншій державі — вони реєструються там. У переважній більшості країн вони можуть одержати підтримку від держав, що їх приймають. Включно із житлом, медичною страховкою, допомогою та правом працювати. І тут однозначно — вони не можуть претендувати на допомогу на проживання як внутрішньо переміщені особи. Але при цьому вони продовжують отримувати решту видів соціальної допомоги, яку отримували в Україні, пенсії. Цих виплат ми не припиняємо", - зазначила міністр.

За словами Лазебної, станом на 20 квітня 2022 року, за даними, наданими МЗС, з території України виїхали 4 231 503 людини. З них: 1 501 926 людей — віком до 18 років; 2 245 796 — від 18 до 60 років; 483 781 — за 60 років.

Нагадаємо, до 24 лютого в Україні були зареєстровані як ВПО 1 мільйон 400 тисяч українців.

Загострення ситуації на південному сході України спровокувало другу велику хвилю евакуації мирного населення.

При цьому, як писала ZN.UA, питаннями, що стосуються обліку ВПО, житла, працевлаштування та адаптації, займаються різні міністерства. Від початку війни переселенців реєстрували ЦНАПи та місцева влада, вносячи дані до загальнодержавного реєстру.

Буквально до дня початку роботи "Дії" — електронна реєстрація стартувала минулого тижня — люди стояли в багатотисячних чергах в очікуванні довідки. Тільки вона могла відчинити двері до належних виплат держави, а також у пункти гуманітарної допомоги тощо.

Реєстрація ВПО через "Дію", на яку очікували ще в березні, де-факто стартувала 19 квітня.

На сьогодні держава не володіє впорядкованою інформацією, куди, з яких причин і з яких регіонів переміщаються українці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі