На зростання цін в Україні вплинула світова інфляція, яка своєю чергою викликана надлишком грошової маси у світі, що утворилась через виплати під час пандемії, як крок урядів на підтримку своїх громадян. Про це заявила перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко під час ефіру програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.
"Це не результат діяльності українського уряду. Це результат діяльності урядів розвинених країн, які шукали вихід, як треба боротися з наслідками COVID. Якщо дуже просто пояснити, більшість країн світу, для того, щоб підтримати громадян і бізнес, друкували гроші", - зазначила Свириденко.
За її словами, надлишкова грошова маса, що утворилася таким чином, складає $16 трильйонів .
"Виходячи з того, що економіка України є відкритою, ми імпортували цю інфляцію", - пояснила Свириденко.
За словами представниці уряду, є класичні інструменти, як боротися з інфляцією. Зокрема, це монетарні інструменти - збільшення, наприклад, облікової ставки НБУ.
"Другий інструмент - це зниження податків, як можливий інтрумент, відповідь на виклики щодо зростання інфляції", - зазначила вона.
Як писала ZN.UA, рівень податкового навантаження в Україні сягає верхньої межі серед більшості країн світу - 32–36% (без урахування ЄСВ). При цьому, як свідчать розрахунки фахівців, масштаби ухилення від сплати податків у нашій державі становлять від 60 млрд до 230 млрд грн, а бюджет втрачає від 24 млрд до 94 млрд грн щороку. Майже половина зайнятих отримує зарплати у "конвертах": 4,1 мільйона громадян не сплачують податків або сплачують їх не у повному обсязі. Читайте про це в матеріалі віцепрезидента Торгово-промислової палати України, члена Української ради бізнесу Михайла Непрана - ""Зарплатні" податки. Курс на зниження".
Нагадаємо, за даними МВФ, 2020 року світова економіка впала на 3,5%, причому нерівномірно за регіонами світу. ВВП країн Emerging and Developing Europe зменшився в середньому на 2,8%. ВВП України — на 4,5%.