У Кремля назрівають проблеми з розширенням впливу в Африці: Росії загрожує посилений фінконтроль на континенті

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Кремля назрівають проблеми з розширенням впливу в Африці: Росії загрожує посилений фінконтроль на континенті Глава МЗС РФ Сергій Лавров під час одного зі своїх візитів у Африку © Интерфакс
Російські гроші можуть стати "брудними" в країнах, де Росія вже поводиться часом як вдома.

У режиму Володимира Путіна, який розглядає африканський континент як місце для розширення свого геополітичного впливу через країни, що живуть за рахунок російського продовольства і бізнеса, на горизонті замаячила несподівана проблема. Україна в особі Держфінмоніторингу направила звернення в установи африканського континенту, уповноважені здійснювати моніторинг за рухом фінансових потоків, щодо необхідності посилити нагляд за бізнесом, який має зв’язки з РФ.

ZN.UA отримала у своє розпорядження документ, з якого випливає, що Держфінмоніторинг (який, до речі, є підрозділом фінансової розвідки України) направив відповідні звернення в Банківську комісію Центральної Африки, Комісію з питань нагляду за фінансовим ринком Центральної Африки та Міжафриканської конференції страхових ринків.

Як випливає з документа, це звернення стало продовженням роботи з протидії Росії у сфері відмивання брудних грошей та фінансування тероризму.

Це напрям, де Україна за більш як рік російської агресії вже досягла великих успіхів в інших країнах та континентах.

  • Так, зокрема, Україна домоглася призупинення членства РФ у FATF

Дії Росії визнані такими, що суперечать принципам FATF і порушують стандарти організації. Раніше РФ також заборонили брати участь у поточних та майбутніх проєктах FATF.

Крім того, країні-агресорці заборонено брати участь у засіданнях регіональних органів на кшталт FATF (FSRB) у статусі члена FATF. Реалізуються подальші заходи, їхня мета – повне виключення РФ з організації.

FATF вже заявила, що дії РФ неприйнятно порушують основні принципи FATF, спрямовані на сприяння безпеці, захищеності та цілісності глобальної грошової системи. 

FATF – це найвпливовіша міжнародна міжурядова антилегалізаційна організація. Вона здійснює моніторинг методів та контрзаходів щодо відмивання коштів та фінансування тероризму. Також організація сприяє реалізації санкцій у глобальному масштабі.

  • Росія виключена з MONEYVAL

16 березня РФ була виключена з Комітету експертів Ради Європи MONEYVAL. Таким чином, РФ не може брати участь у засіданнях Ради Європи щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. 

  • Росії обмежили членство в Егмонтській групі

Підрозділ фінансових розслідувань (ПФР) РФ обмежений у правах членства групи. Зокрема, ПФР РФ забороняється обіймати керівні, консультативні та представницькі посади, проводити засідання та брати участь у проєктах.

Егмонтська група діє з метою покращення співпраці у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Також вона сприяє впровадженню національних програм у цій сфері.

  • Росія втратила статус спостерігача в APG

Йдеться про Азійсько-тихоокеанський групу боротьби з відмиванням брудних грошей.

  • Конференція сторін CETS 198 також обмежила права РФ

У результаті Росія позбавлена права голосу з будь-яких питань, що не належать до статутних функцій конференції, а брати участь у засіданнях конференції може лише онлайн. Також уповноважений представник РФ немає права виконувати будь-які функції доповідача, координатора, глави делегації, представляючи конференцію, а також голосувати під час виборів на керівні посади конференції.

І це перелік далеко не всіх успіхів у даній сфері, яких було досягнуто за ініціативи та сприяння України.

Нагадаємо, Росія активно працює над посиленням свого впливу на бідні країни Африки, щоб фактично відкрити там «другий фронт» для протиставлення Заходу. На переконання аналітиків, Москва зосередилася на смузі країн від Малі до Судану. Вони думають, що можуть створити "пояс переворотів", який забезпечить їм вплив і витіснить Захід.

Найкраще Москві вдалося просунутися в регіоні Сахель (політично-нестабільна смуга напівпустелі, що пролягає під Сахарою). У кількох країнах, які борються з джихадистськими повстанцями, відбулись перевороти, внаслідок яких до влади прийшли військові уряди, що вороже ставляться до Франції і відкрито симпатизують Москві.

Лише у ЦАР є близько 1500 воєнізованих формувань із «групи Вагнера», які займаються видобутком золота й алмазів і навіть випускають пакетики горілки «Wa Na Wa» з логотипом носорога і слоганом: «Зроблено в ЦАР за російськими технологіями».

Найманцям «Вагнера» життям завдячує навіть президент ЦАР Фостен Аршанж Туадера.

Як підсумок цих зусиль, єдиний регіон у світі, де кількість тих, хто підтримує Путіна та його дії, залишилася вищою, ніж кількість тих, хто не підтримує, – це країни Африки на південь від Сахари, які залежать, зокрема, від продовольства з Росії. Такі дані нещодавно оприлюдних американський інститут суспільної думки Gallup.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі