Державна служба фінансового моніторингу України підбила підсумки 345 днів протидії Російській Федерації на фінансовому фронті, у війні, що розв'язала країна-агресорка проти України. Відповідна інфографіка оприлюднена на сайті Держфінмоніторингу.
Як випливає з оприлюдненої інформації, на сьогодні Україна співпрацює зі 147 іноземними фінансовими розвідками, до яких уже направлено 1294 запити щодо спільних фінрозслідувань стосовно РФ.
У результаті цих зусиль:
- На понад 59 млрд гривень передано підозрілих фінансових операцій до правоохоронних та розвідувальних органів.
- На понад 8,3 млрд грн заблоковано фінансових операцій (4 364,27 млн грн; 50,8 млн євро; 47,34 млн доларів; 7,18 млн рублів, 3 983 282 штук акцій на суму 209,5 млн грн).
Загалом було:
- Оброблено 1 040 267 повідомлень про фінансові операції, 895 матеріалів направлено до правоохоронних органів.
- Розслідується 306 кейсів щодо підозр у державній зраді.
- Інформація щодо 431 колаборанта та зрадника передана до правоохоронних органів.
- 1801 рахунок колаборантів та інших осіб заблоковано.
Крім того, за цей час РФ обмежено у правах членства в FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей). Дії РФ визнані такими, що суперечать принципам FATF, є грубим порушенням Стандартів FATF. РФ заборонено брати участь у поточних і майбутніх проєктах FATF. РФ також заборонено брати участь у засіданнях регіональних органів за типом FATF, у статусі члена FATF. Реалізуються подальші заходи.
РФ виключено із Комітету експертів Ради Європи (Moneyval) із взаємної оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансування тероризму.
Завдяки співпраці з Egmont Group (неформальне об'єднання підрозділів фінрозвідок світу) фінансову розвідку Росії було обмежено у правах членства у цій організації, у т.ч. позбавлено права займати керівні, консультативні та представницькі посади.
РФ позбавлено статусу спостерігача в Азіатсько-Тихоокеанській групі по боротьбі з відмиванням коштів (АРG).