Сьогодні, 21 серпня, кондитерська корпорація Roshen заявляє, що не має ніякого відношення до виробництва патоки і заперечує порушення в зловживанні монопольним становищем на зазначеному ринку.
"На сьогодні Roshen не отримала від АМКУ жодного офіційного повідомлення про порушення справи за ознаками зловживання монопольним становищем. Після отримання від АМКУ офіційної документації про початок розслідування корпорація буде максимально сприяти посадовим особам комітету в наданні необхідних даних", - повідомили в прес-службі корпорації на запит агентства Інтерфакс-Україна.
У своїй роботі Roshen дотримується чинного законодавства, сумлінно співпрацює з АМКУ, надаючи необхідну інформацію, але не розуміє, яке відношення виробник кондитерських виробів може мати до потенційних порушень на сировинному ринку.
Твердження, що містяться в інформації АМКУ, Roshen вважає безпідставними і тими, що не відповідають дійсності.
АМКУ 21 серпня порушив справу проти суб'єктів господарювання, які входять до складу групи компаній Roshen, за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку патоки.
У 2019, збільшивши свою ринкову частку через заборону імпорту з Російської Федерації патоки, група Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які потрапили в аналіз. При цьому АМКУ не виявив об'єктивних причин для підвищення цін цієї групи.
Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів в світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод, Бісквітний комплекс в Борисполі (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики (РФ) зупинена з 1 квітня 2017 року.
Корпорація виробляє близько 320 видів кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва досягає 450 тис. тонн продукції на рік. Мережа фірмових магазин Roshen в Україні налічує близько 70 магазинів в різних регіонах країни. Перший відкрився в 2009 році в Києві.
Рахункова палата провела аналіз звіту Антимонопольного комітету України за 2019 і зробила висновок, що діяльність АМК при проведенні досліджень ринків містить ознаки непрозорості.