Рахункова палата вважає, що діяльність Антимонопольного комітету в 2019 році була непрозорою

Поділитися
Рахункова палата вважає, що діяльність Антимонопольного комітету в 2019 році була непрозорою
Штрафів АМК за 2019 рік до держбюджету сплачено на 18,2 млн грн, або 0,2%.

Рахункова палата провела аналіз звіту Антимонопольного комітету України за 2019 рік і зробила висновок, що діяльність АМК при проведенні досліджень ринків містить ознаки непрозорості. Про це йдеться у релізі Рахункової палати.

На думку аналітиків РП, про непрозорість свідчить те, що минулого року Комітет проводив окремі дослідження без внесення їх до Плану роботи, а не закінчені за попередні роки заходи в деяких випадках не вносилися до Плану роботи на 2019 рік.

Минулого року АМКУ планував провести 18 досліджень, але фактично здійснив лише одне – по ринку м’яса курячого – розпочате у 2016 році. Незавершеними залишилися 17 досліджень. Для порівняння в 2018 році було завершено 6 із 19 запланованих.

Не були проведені минулого року, зокрема, дослідження стану конкуренції на ринку азотних мінеральних добрив, дій органів влади та місцевого самоврядування щодо допуску суб’єктів господарювання на ринки міських, приміських, міжміських пасажирських перевезень автомобільним транспортом, дослідження ринків олії соняшникової, цукру, яєць курячих.

Як показав аналіз, розпочаті ще в 2015–2018 роках дослідження постійно відтерміновувалися, що призводить до необхідності змінювати товарні межі ринків, а часові межі дослідження втрачають свою актуальність.

Рахункова палата також встановила, що сума накладених Комітетом штрафів за порушення економічної конкуренції у 2019 році зросла, але показник їх стягнення зменшився.

Так, сума накладених штрафів минулого року на 8,4 млрд грн (31,3 рази) більша, ніж у 2018-му. Водночас показник сплати штрафів зменшився на 185,9 млн грн, або в 2,2 рази (порівняно з 2017 роком) та на 28,1 млн грн, або 15,4% (порівняно з 2018-м). І все через погіршення платіжної дисципліни підприємств та їх взаємодії з органами влади у сфері захисту економічної конкуренції.

При цьому 88% штрафів та пені суб’єкти господарювання сплатили за порушення в попередні роки. А штрафів за 2019 рік до держбюджету сплачено на 18,2 млн грн, або 0,2%.

Аналіз звіту засвідчує, що інформація про діяльність Комітету як органу оскарження у сфері публічних закупівель неповна та невпорядкована.

За відсутності єдиного реєстру рішень щодо розгляду скарг учасників закупівель Рахункова палата не може підтвердити або спростувати кількість скарг, які надійшли на розгляд. Це також не дозволяє уніфікувати підходи Комітету під час розгляду скарг і забезпечити публічний контроль за ефективністю та законністю ухвалення таких рішень.

Як писало ZN.UA, Юрій Терентьєв при президентові Зеленському був одним із непотоплюваних попередників. За часів Андрія Богдана та Олексія Гончарука на Банковій не було жодного поверху, на якому призначений Порошенком голова Антимонопольного комітету України не присягнув би виконувати будь-які забаганки нової Зе-команди. Це спрацювало, у Зеленського довірливо заплющили очі на очевидні підігрування Терентьєва Ахметову/Медведчуку/Фірташу і залишили його творити далі в супроводі нових членів АМКУ.

Детальніше читайте у статті Юрія Ніколова «Антимонопольний комітет при президентові України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі