У Кабміні пішли на компроміс із ПР щодо вексельного закону

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Кабміні пішли на компроміс із ПР щодо вексельного закону
Між керівництвом регіоналів і Мінфіну досягнута компромісна домовленість щодо уточнення деяких важливих положень закону про векселі. Зокрема вдалося визначити більш конкретні умови випуску та обігу держпаперів.

За інформацією джерела DT.UA в уряді, між Мінфіном і керівництвом фракції Партії регіонів у Верховній Раді досягнута домовленість про внесення змін до "вексельних" законопроектів, щоб конкретизувати деталі випуску та обігу векселів.

За даними DT.UA, будуть внесені правки, які визначають, що векселі будуть випускатися на 5 років, зі ставкою 5% річних і з обов'язковою умовою щорічного погашення не менше ніж 20% суми.

Відзначимо, що багато депутатів, у тому числі і у провладній фракції ПР, були незадоволені відсутністю конкретики у вексельних законах. Свої зауваження висловило також і Головне науково-експертне управління ВР, відзначивши необхідність чіткого законодавчого визначення основних принципів їхнього обігу.

Раніше перший віце-прем'єр Сергій Арбузов на погоджувальній раді керівників парламентських фракцій заявив, що наполягає на розгляді Верховною Радою законопроектів, що стосуються фінансових векселів, для чого "готовий на особистих зустрічах пояснити всім, хто не розуміє, в чому необхідність прийняття даних законів, їхні суть і цінність для держави".

Як відомо, спроба повернутися Раді 16 травня до розгляду законопроекту №2846 про право уряду оформити казначейськими векселями кредиторську заборгованість на початок 2013 року і відшкодовувати ними податок на додану вартість (ПДВ), закінчилася невдачею: "за" проголосували 217 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Втім, ПР вдалося за підтримки КПУ і частини позафракційних депутатів провести у першому читанні 227 голосами законопроект №2847 про схожі поправки в Податковий кодекс.

Також у першому читанні Рада затвердила законопроект №2845 (ще 18 квітня). Документом, зокрема, передбачено випуск банківських і казначейських векселів: порядок видачі, обігу, погашення та стягнення за банківськими векселями затверджує Нацбанк, а казначейських - Кабмін. При цьому передбачається, що заборгованість державного бюджету може бути оформлена фінансовим казначейським векселем.

Зазначимо, що на порядку денному на минулий пленарний тиждень (4-7 червня 2013 року) було заплановано розгляд у другому читанні законопроектів, що стосуються питання фінансових векселів (законопроект №2845 і законопроект №2847). Проте голосування за ними так і не відбулося.

Як відомо, в Україні в 90-х роках вже випускалися казначейські векселі. За даними підприємств та організацій шанс 100% їх погашення був мінімальним, тому доводилося продавати їх зі значним дисконтом компаніям-посередникам.

Після відмови від векселів уряд двічі випускав ПДВ-облігації для реструктуризації боргу з відшкодування ПДВ. Прем'єр Микола Азаров в кінці 2012 року повідомив про плани чергового такого випуску, проте потім уряд відмовився від них на користь векселів. !zn

Читайте також:

У Раді провалилася ще одна спроба прийняти вексельний закон

Арбузов наполягає на розгляді Радою законів про векселі та готовий особисто розповісти про їхню користь

Опозиція запропонувала перевіряти законопроекти на наявність особистого інтересу депутатів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі