У Раді провалилася ще одна спроба прийняти вексельний закон

Поділитися
У Раді провалилася ще одна спроба прийняти вексельний закон Спроба Рибака проголосувати вексельний закон знову провалилася
Сьогодні за вексельний закон, який повертає Україну в 90-ті, проголосувало ще менше регіоналів.

Спроба спікера Ради Володимира Рибака повернутися до розгляду законопроекту №2846 про право уряду оформити казначейськими векселями кредиторську заборгованість на початок 2013 року і відшкодовувати ними податок на додану вартість (ПДВ) у четвер, 16 травня, закінчилася невдачею: "за" проголосували 217 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Головуючий пояснив свої дії тим, що отримав ряд заяв від депутатів про те, що у вівторок під час першого невдалого голосування за цей законопроект, коли він набрав 225 голосів, а спроба повернутися до його розгляду - 223 голоси, неправильно спрацювала система "Рада".

- Депутати провалили закон, що дозволяє гасити заборгованість держбюджету векселями

За його словами, інші депутати скаржилися на те, що шум у залі завадив їм зрозуміти, за що голосують.

Як повідомлялося, представники керівної Партії регіонів у вівторок зазначили, що Міністерство фінансів і Національний банк підтримують ухвалення цього законопроекту, а глава податкового комітету Віталій Хомутиннік намагався переконати, що відшкодування ПДВ векселями буде тільки добровільним.

У той же час опозиція піддала законопроект різкій критиці. "Ми повертаємося в 90-ті роки, коли бюджет буде розраховуватися з місцевими бюджетами та підприємствами векселями", - сказав представник фракції "Батьківщини" Сергій Соболєв.

У той же час після провалу голосування за законопроект №2846 про поправки до держбюджету-2013 щодо казначейських векселів, Партії регіонів вдалося у вівторок за підтримки Компартії та частини позафракційних провести в першому читанні 227 голосами другий законопроект Омельченка №2847 про схожі поправки в Податковий кодекс.

Хомутиннік просив спікера Ради повернутися до розгляду законопроекту №2846, оскільки "закон один без іншого не працює", однак Рибак закрив засідання.

В Україні в 90-х роках вже випускалися казначейські векселі. За даними підприємств організацій шанс 100% їх погашення був мінімальним, тому доводилося продавати їх зі значним дисконтом компаніям-посередникам.

Після відмови від векселів уряд двічі випускав ПДВ-облігації для реструктуризації боргу з відшкодування ПДВ. Прем'єр Микола Азаров в кінці 2012 року повідомив про плани чергового такого випуску, проте потім уряд відмовився від них на користь векселів. !zn

Читайте також:

Рада має намір ввести норму про векселі в Податковий кодекс

Рада вирішила вдосконалити Податковий кодекс

Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про трансферне ціноутворення в урізаному вигляді

Рада направила до КС законопроект про розширення бюджетних повноважень Рахункової палати

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі