У Кабміні назвали сільських підприємців бідними і звільнили від встановлення РРО. Яка справжня причина?

Поділитися
У Кабміні назвали сільських підприємців бідними і звільнили від встановлення РРО. Яка справжня причина? © Crafta.ua
Держава не готова до реалізації в селах подібних технічних рішень, фактично визнала перша віцепрем'єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.

Кабінет міністрів звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій з 1 січня. Про це повідомляє сайт Міністерства економіки з посиланням на рішення, яке було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 23 грудня.

Як пояснили в Кабміні, їм здається, що сільські підприємці є більш бідними у порівнянні з міськими.

“Рівень доходів підприємців в селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу”, - прокоментувала перша віцепрем'єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.

Водночас у Мінекономіки не навели жодної статистики, яка б свідчила про гірший матеріальний стан підприємців в селах.

При цьому, Свириденко фактично констатувала, що реальною причиною для ухвалення такого рішення може бути неготовність держави до реалізації подібних технічних рішень.

"Використовувати програмні РРО, як альтернативу, не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним Інтернетом або його відсутність в селах. Тож Уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників, та надати їм можливість не застосовувати у своїй діяльності РРО", - заявила чиновниця.

Так, згідно з рішенням Уряду від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

Яким чином Кабмін планує встановлювати реальні обсяги розрахункових операцій підприємців за відсутності реєстраторів розрахункових операцій, не повідомляється.

Відповідно до Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та міжнародних договорів України всі особи незалежно від їх певних ознак мають рівні права і свободи, а також рівні можливості для їх реалізації.

Заборона дискримінації з боку державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб, визначена також Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

Нагадаємо, відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.

Ця норма тривалий час викликала незгоду підприємців через фінансову обтяжливість для її реалізації на практиці.

Народні депутати клька разів намагалися відтермінувати обов’язкове використання РРО ФОПами, однак жодна із спроб не стала успішною.  Законопроект №4313 досі не пройшлов навіть першого читання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі