У "Газпромі" похвалилися розблокуванням активів в ЄС, арештованих на вимогу "Нафтогазу"

Поділитися
У Акції "Південного потоку" і "Блакитного потоку" вже не під арештом © 112.ua
Арешти зняті з активів "Газпрому" у Великій Британії, Нідерландах і Люксембурзі.

Російський "Газпром" повідомив, що арешти на його активи в країнах Євросоюзу, накладені за запитами НАК "Нафтогаз України", вже знято. Розблокування активів було передбачено угодами про транзит російського газу через територію України.

У російському холдингу уточнили, що йдеться про активи у Великій Британії, Нідерландах і Люксембурзі.

"Згідно з підтвердженнями від місцевих консультантів, отриманими ПАТ "Газпром" 20 січня 2020 року, арешти та забезпечувальні заходи, прийняті в Англії та Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі на вимогу НАК "Нафтогаз України" на підставі Арбітражного рішення Торгової палати Стокгольма №V 2014/129 від 28 лютого 2018 року, було знято", - йдеться в повідомленні, поширеному "Газпромом" у понеділок, 20 січня.

У Британії арешти майна "дочок" російського монополіста South Stream Transport B. V. і Blue Stream Pipeline Company B. V. були скасовані 14 січня.

Ще 10 січня "Нафтогаз" відправив адвокатам "Газмпрома" листи про зняття арештів з South Stream Transport BV у Нідерландах.

Крім того, 11 січня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали акти про відкликання вимог про арешти активів російської компанії в Люксембурзі.

Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій.

Термін дії транзитного контракту – п'ять років з можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.

Ще до підписання контракту його умови були відомі DT.UA. Складнощі у реалізації контракту можуть виникнути через те, що учасником контракту знову є "Нафтогаз". І НАК буде змушений щодня закладати потужності на транспортування газу, а оператор ГТС робити підтвердження – на цю процедуру в України буде не більше 15 хвилин.

30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України, а також погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Детальніше про газові домовленості читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".

Детальніше, про що домовилися з транзиту газу Україна і Росія, читайте в статті Михайла Гончара "Sic transit" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі