Після введення карантину на українському ринку праці зріс попит на ряд професій, повідомила начальник управління надання послуг населеннюДержавного центру занятості Інна Бондіні в ефірі "Громадського".
Вона уточнила, що збільшилася кількість вакансій працівників сфери охорони здоров'я, зокрема медсестер, фельдшерів і лаборантів. Також роботодавці активно шукають соціальних працівників, продавців продовольчих товарів, касирів, поштових і підсобних працівників, охоронців та водіїв.
За словами Бондіні, також з'явилися нові вакансії поліцейських, працівників сільського та лісового господарства.
25 березня Кабінет міністрів оголосив режим надзвичайної ситуації на всій території України і продовжив карантин до 24 квітня. До цього режим надзвичайної ситуації діяв в областях, де були офіційно підтверджені випадки COVID-19.
Карантинні заходи діють в Україні з 12 березня. 16 березня і 29 березня Кабмін посилював умови карантину: уряд ввів заборону на роботу метро, міжміські пасажирські перевезення та масові заходи за участю більше 10 чоловік, відвідування громадських місць без медичної маски тощо.
14 березня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про протидію коронавірусу, яким передбачено закриття пунктів пропуску на кордоні та тимчасову заборону в'їзду іноземців до України.
Про економічні наслідки коронавірусу для України і українців читайте в статті Юлії Самаєвої "День песця". Чим загрожує карантин українському бізнесу, читайте в матеріалі Сергія Следзя і Вадима Башти "COVID-19: постраждають усі".