У банку "Хрещатик" продовжили тимчасову адміністрацію

Поділитися
У банку "Хрещатик" продовжили тимчасову адміністрацію Банк "Хрещатик" залишиться під наглядом тимчасової адміністрації ще місяць © unian.net
Робота банку буде контролюватися регулятором ще місяць.

У банку "Хрещатик" продовжили термін роботи тимчасової адміністрації, таке рішення прийняв Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). За інформацією фонду, тимчасова адміністрація пробуде в банку ще мінімум місяць - з 5 травня до 4 червня 2016 року включно.

5 квітня НБУ оголосив про визнання неплатоспроможним банку "Хрещатик" і передачу його ФГВФО під тимчасову адміністрацію. За інформацією НБУ, вкладниками банку є 308 тис. фізичних осіб, 98,7% з них отримають у повному обсязі відшкодування гарантованої суми (до 200 тис. грн). Загальна сума до відшкодування становить 2,8 млрд грн.

Основною причиною неплатоспроможності банку НБУ і київська влада назвали небажання інших акціонерів вкладати в його докапіталізацію, загальні потреби в якій НБУ за підсумками стрес-тестів оцінив у 1,25 млрд грн до червня 2017 року, у тому числі 600 млн грн – до 1 травня поточного року.

Введення тимчасової адміністрації у входив в топ-20 найбільших банк "Хрещатик" стало Топ-скандало банківської системи нинішнього року. Особливість ситуації в тому, що київській громаді в банку належали 25%+1 акція, і в ньому розміщувалися рахунку та здійснювалися платежі більшості столичних комунальних підприємств.

Нацбанк, зі свого боку, активно захищається, спростовуючи звинувачення в тому числі і народних депутатів, а також перекладаючи відповідальність на співвласників банку та менеджмент. Регулятор повідомив про те, що направив в правоохоронні органи лист з даними, які можуть свідчити, ні багато ні мало, "про організовану злочинну діяльність в банку".

Читайте також: Діючі найбільші банки України за минулий рік втратили майже половину власного капіталу

Банк "Хрещатик" заснований в 1993 році. За розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року (10,09 млрд грн) займав 18-е місце серед 123 українських банків. Згідно з останньою структурі власності банку, його найбільшими співвласниками виступають Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) та Київська міськдержадміністрація (25%).

Іванов А. є молодшим партнером "Київської інвестиційної групи", М.Солдатенко – екс-співвласник "Запоріжсталі", міноритарний акціонер "Індустріалбанку".

Заповнюючи інформаційний вакуум, DT.UA публікує основні фінансові показники найбільших українських банків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі