У НБУ заявили, що причиною банкрутства "Хрещатику" стала "організована злочинна діяльність"

Поділитися
У НБУ заявили, що причиною банкрутства "Хрещатику" стала "організована злочинна діяльність" Нацбанк звернувся до правоохоронних органів у зв'язку з виявленими фактами "злочинної діяльності" в неплатоспроможному банку "Хрещатик"
У Нацбанку стверджують, що складності в ПАТ КБ "Хрещатик" почалися після того, як з його рахунків було різко виведено 840 млн гривень.

Національний банк України направив до правоохоронних органів лист з перерахуванням свідоцтв ведення організованої злочинної діяльності у банку "Хрещатик", яка, згідно позиції Нацбанку, і стала причиною його банкрутства.

Як повідомляється в повідомленні прес-служби НБУ, проблеми в банку почалися після того, як в кінці березня – початку квітня певні юридичні особи перерахували на свої рахунки в інші банки кошти загальною сумою у 840 млрд гривень.

Згідно з даними Нацбанку, 4 квітня було встановлено, що у вихідні дні в "Хрещатику" здійснювалися операції з "дроблення" коштів, з подальшим їх перерахуванням на поточні рахунки фізичних осіб. Подібним чином з рахунків банку було виведено 23 млн гривень.

Тим часом, 4 квітня окремі клієнти "Хрещатика" здійснили погашення кредитної заборгованості позичальників на суму понад 600 млн гривень. Джерелом погашення заборгованості стали перерахування з рахунків юридичних і фізичних осіб.

В результаті цих операцій банк вивів з-під застави ліквідне майно, в тому числі – цінні папери, іпотеку, майно і земельні ділянки.

Дані факти, на думку аналітиків НБУ, можуть свідчити про організовану злочинну діяльність серед клієнтів чи акціонерів банку. З відповідною оцінкою вони звернулися в правоохоронні органи.

Крім того, згідно позиції Нацбанку, ці дії призвели до банкрутства банку, який не побажали, при цьому, рятувати його окремі акціонери.

Як повідомлялося раніше, 5 квітня Національний банк України визнав київський банк "Хрещатик" неплатоспроможним, в нього була введена тимчасова адміністрація.

Як писала в статті ZN.UA Юлія Самаєва, затіяний НБУ процес очищення банківської системи у підсумку перетворився на банальний переділ її капіталів, а ФГВФО, до роботи якого і раніше була маса претензій, - канал для виведення грошей і активів, а таккож хронічно дефіцитну, нереформовану структуру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі