Творець рейтингу Doing Business порадив Україні прив'язати курс гривні до євро

Поділитися
Творець рейтингу Doing Business порадив Україні прив'язати курс гривні до євро Україні радять зафіксувати курс гривні до евро © Андрій Товстиженко, DT.UA
Експерт розповів, як назавжди приборкати інфляцію, і порадив перестати беззаперечно слухатися МВФ.

Україна може побороти зростання інфляції, якщо перейде до так званої політики currency board (англ. "валютна рада", тобто режим валютного управління) і прив'яже курс національної валюти гривні до курсу більш стабільної валюти, наприклад, до валюти Євросоюзу, вважає творець рейтингу Doing Business, віце-прем'єр, міністр фінансів Болгарії у 2009-2013 роках Симеон Дянков.

Суть такого підходу в тому, що центральний банк країни - для України це Національний банк - припиняє проводити монетарну політику.

"Україна збирається торгувати з Європою все більше і більше. Ви рухаєтеся в Європейський Союз. Тому треба прив'язати гривню до євро. І сказати: з завтрашнього дня євро буде коштувати, скажімо, 30 грн. Потрібно прив'язати національну валюту до євро, і прив'язати назавжди. Необхідно прийняти закон, згідно з яким відтепер і до тих пір, поки існує єврозона, гривня буде прив'язана до євро", - сказав він в інтерв'ю "Першій шпальті".

"МВФ також не схвалює такий підхід. Але Естонія і Болгарія його застосували. І за два-три місяці інфляція впала до нуля", - сказав Дянков.

Читайте також: Через затягування формування ради НБУ регулятор лишається непідзвітним суспільству - експерт

Також Дянков порадив Україні менше слухати Міжнародний валютний фонд в частині реформи податкової системи. За його словами, більшість країн Євросоюзу, які провели успішну ліберальну податкову реформу, робили її всупереч вимогам МВФ.

"Насамперед, хочу нагадати, що МВФ історично помилявся у питанні податкової реформи в нашому регіоні. Ряд країн, в першу чергу Естонія, Словаччина, Болгарія, коли вони радикально змінювали податкову систему, чули від МВФ, що реформи не спрацюють. Мовляв, не варто їх проводити. Ці країни не послухалися МВФ і в підсумку провели успішні реформи", - сказав Дянков.

Початок відео з 13:50

Як писало DT.UA, заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, вважає екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило.

Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі