Туреччина купує вугілля з тимчасово окупованих РФ територій України — Reuters

Поділитися
Туреччина купує вугілля з тимчасово окупованих РФ територій України — Reuters © Pixabay
На відміну від США чи ЄС, Туреччина не запроваджувала обмежень на торгівлю із тимчасово окупованими українськими територіями.

Вугілля, видобуте на тимчасово окупованих Росією територіях України, цього року було експортоване до Туреччини — країну НАТО, на суму щонайменше 14,3 мільйона доларів США. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела та дані російської митниці.

У період з лютого по липень 2023 року до Туреччини прибуло близько 160 400 тонн вугілля з тимчасово окупованих східних областей України - Донецької та Луганської, свідчать дані. Три виробники, перелічені в митних даних, підтвердили Reuters, що вони відправили вугілля з цих двох регіонів до Туреччини протягом цього періоду.

Міністерство торгівлі та митне управління Туреччини не відповіли на запити Reuters про коментарі щодо цих поставок.

Дані постачальника комерційних торговельних даних, з якими ознайомилося Reuters, показали, що в період з лютого по липень до Туреччини було відправлено вугілля щонайменше від десяти виробників. Туреччина була найбільшим пунктом призначення для продажу вугілля з тимчасово окупованих регіонів, на яку припадало 95% поставок за цей період.

Туреччина, великий споживач та імпортер вугілля, протистоїть глобальній тенденції, збільшуючи частку вугілля у виробництві електроенергії. За офіційними даними, в першій половині цього року вона виробила 31,5 мільйона мегават-годин електроенергії з імпортованого вугілля, що на чверть більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

Продавці вугілля зареєстровані в Росії та на тимчасово окупованих українських територіях. Покупцями були компанії, зареєстровані в Гонконгу, ОАЕ та офшорних юрисдикціях, включаючи Беліз і Британські Віргінські острови, свідчать дані митниці. Турецьких компаній у списку не було. Reuters не вдалося знайти контакти покупців або встановити, хто був кінцевим бенефіціаром.

Хоча дані комерційної торгівлі не дають повної картини того, як вугілля експортувалося, вони показують, що частина його йшла через південне російське портове місто Ростов, а частина - через чорноморський порт Новоросійськ, які мають залізничне сполучення з Донецьком і Луганськом. Reuters не змогло визначити, чи весь товар був реекспортований з Туреччини, чи лише його частина.

Санкції США, запроваджені 21 лютого 2022 року, за три дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, забороняють імпорт з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей або експорт до них. ЄС також запровадив заходи, що включають заборону на імпорт товарів з цих двох регіонів.

Туреччина не запроваджувала таких обмежень. Сполучені Штати запровадили санкції проти компаній, у тому числі з Туреччини, які, за їхніми словами, підтримують Москву в війні проти України.

"Ми знаємо про повідомлення про таку торгівлю, але не можемо коментувати ваші конкретні висновки. Ми засуджуємо будь-які спроби Росії нажитися на крадіжці природних ресурсів України. Природні ресурси України належать народу України", - заявив речник Державного департаменту США, відповідаючи на запитання про поставки до Туреччини.

Росія оголосила про анексію Донецької та Луганської областей на сході України у вересні 2022 року, хоча тимчасово контролює лише частину території на тлі бойових дій. Україна, її західні союзники та переважна більшість країн на Генеральній Асамблеї ООН, включаючи Туреччину, засудили оголошену РФ анексію як незаконну.

На відміну від Сполучених Штатів і ЄС Туреччина не обмежувала торгівлю з Росією або тимчасово окупованими Москвою районами України. Вашингтон застерігає компанії не допомагати РФ вести війну проти України або обходити санкції.

Відколи Москва розпочала своє повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року, Туреччина - член альянсу НАТО, який підтримує зусилля Києва з відсічі агресії Росії, неодноразово заявляла, що визнає територіальну цілісність України. Анкара відіграла ключову роль у посередництві в укладенні зернової угоди, яка дозволяла експортувати українське зерно через Чорне море. Росія вже вийшла із зернової ініціативи.

Раніше повідомлялося, що президенти Туреччини та Росії зустрічалися у Сочі та обговорювали можливе відновлення зернової угоди. Це був лише перший обережний скринінг пропозицій сторін, після якого, можливо, буде нова домовленість. Про сочинські переговори та що за ними стоїть пише Володимир Кравченко у статті "Зернова угода по-новому? Чи піде Україна на поступки «дорогим друзям» Путіну та Ердогану".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі