Ціни на вугілля піднялися до максимуму за 10 років — WSJ

Поділитися
Ціни на вугілля піднялися до максимуму за 10 років — WSJ © lm.fotoblog.by
Зростання вартості істотно перевищує підйом цін на нафту.

Ціни на енергетичне вугілля виросли до максимальних рівнів за десятиліття, на тлі того, що уряди держав по всьому світу обіцяють скорочувати обсяги викидів CO2.

Повідомляє газета The Wall Street Journal, пише green deal.

Збільшенню попиту на енергетичне вугілля, що використовується для вироблення електроенергії на ТЕС, сприяли, зокрема, дефіцит природного газу, зростання споживання електроенергії, а також несприятливі погодні умови в Китаї. Тим часом закриття вугільної шахти в Колумбії, повені в Індонезії та Австралії, а також скорочення постачання в Китай через конфлікт з Сіднеєм обмежили пропозицію на ринку.

За останній рік ціни на енергетичне вугілля виросли більш ніж удвічі. Вугілля з поставкою в країни Північно-Західної Європи раніше цього місяця подорожчав до максимуму з листопада 2011 року, а з початку року додав 64%.

Вартість вугілля, що поставляється з австралійського Ньюкасла, основна частина якого йде в Азію, в цьому місяці підійматися вище $121 за тонну, максимуму більш ніж за десять років. З початку року ціна збільшилися на 56%, свідчать дані Argus Media.

Зростання вартості обох бенчмарків в цьому році суттєво перевищує підйом цін на нафту, мідь або інші види сировини, які виграли в результаті збільшення економічної активності після кризи, пише WSJ.

Ціни на вугілля, ймовірно, залишатимуться високими в найближчі кілька місяців, вважають експерти. Найбільше серед західних сировинних компаній від цього виграє Glencore Plc, відзначає аналітик UBS Group Майлз Оллсоп. Раніше Glencore заявила, що має намір виробити належні їй родовища вугілля в Австралії, ПАР і Латинській Америці, в той час, як, наприклад, BHP Group має намір відмовитися від активів з виробництва енергетичного вугілля. Anglo American раніше в цьому місяці відокремила свій південноафриканський вугільний бізнес.

"Пропозиція вугілля скорочується і, можливо, швидше, ніж знижується попит", - говорить аналітик Liberum Том Прайс.

Ціни на енергетичне вугілля в Європі ростуть, попри те, що вартість квот на викиди CO2 також підвищується - в цьому році квоти в Євросоюзі подорожчали на 69%, перевищивши 50 євро за тонну. В теорії підвищення вартості квот повинно обмежувати попит на вугілля, використання якого призводить до більш високих викидів, ніж використання газу. Однак, оскільки ціни на газ також ростуть, його використання стає менш вигідним для споживачів, і вони знову звертаються до вугілля.

Раніше повідомлялося, що найбруднішою електростанцією Європи є Бурштинська ТЕС. При цьому Україна викидає отруйне паливо з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина і Західні Балкани разом узяті. Про це заявила громадська організація "Екодім" з посиланням на нове дослідження міжнародного аналітичного центру EMBER.

Також повідомлялося, що група країн "Великої сімки" в п'ятницю погодилася припинити державне фінансування вугільних електростанцій до кінця цього року і «в основному декарбонізувати» поставки електроенергії у 2030-х роках.

Економічні збитки від зміни клімату у всьому світі оцінюють в розмірі від 544 трлн дол. США. Найближчі десять років уряди країн будуть концентруватися на питанні екологізації всіх сфер життя і на зменшенні викидів парникових газів. Україна досі витрачала гроші лише на компенсацію наслідків, до яких призвело зміна клімату, а не на запобігання причинам. Детальніше в статті "Якими повинні бути кліматичні амбіції української енергетики і промисловості".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі