Ціни на яблука: експерти пояснили, чому вони зросли цього року

Поділитися
Ціни на яблука: експерти пояснили, чому вони зросли цього року © Андрій Товстиженко, DT.UA
На це вплинуло кілька факторів.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні значно підвищилися ціни на продукти харчування. За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на яблуко в Україні наразі більш ніж удвічі перевищують показники минулого року.

Вони також зазначили, що зараз попри непоганий врожай яблука 2022 року, на ринку вже починає превалювати пропозиція імпортного яблука. Особливо в сегменті продукції середньої та високої якості. Середнє зростання оптових цін відносно тієї ж дати 2022 року склало 149%.

За рівнем оптових цін серед популярних сортів виділяються «Голден Делішез» і «Фуджі» – їх продають у середньому по 20 грн/кг оптом. Аутсайдери – «Джонаголд» і «Ренет Симиренка», які продаються по 16 грн/кг у середньому.

Найбільше зросли ціни на яблуко сорту «Голден Делішез» – майже втричі порівняно з минулим роком. Також більш ніж у 2,5 рази подорожчали сорти яблука «Гала» і «Гренні Сміт». А ось «Айдаред» виріс у ціні найменше – у 2,1 рази. Це свідчить про вподобання споживачів до різних сортів, а також пов’язано з особливостями зберігання різних сортів яблука.

Оскільки з весни й до осені Україна жила в умовах постійних терористичних атак Росії на цивільну інфраструктуру, а саме на систему енергопостачання країни, то зберегти яблуко загалом було доволі складно, і окремі сорти особливо. Українські виробники змушені були поспішати з розпродажем яблука зі сховищ, бо не були впевнені в можливості збереження їхньої якості.

Чому ціни на яблука зросли вдвічі

За словами експертів, вся справа в базі для порівняння – 2022 року ціни на яблуко були невисокими й навіть почали знижуватися до травня, оскільки нові логістичні шляхи ще не було відпрацьовано, а порти України були заблоковані. Це призвело до необхідності розпродажу яблука за мінімально можливими цінами

Також потрібно врахувати, що 2022 року багато садівників упустили можливості провести обробітки в садах у весняно-літній період, а також відчувався дефіцит робочих рук. Це негативно позначилося на якості яблук і погіршило їх збереження в зимовий період.

Нагадаємо, директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, заявив, що динаміка зростання споживчих цін на продукти харчування поступово стабілізується. За його словами, за рік війни продукти харчування в Україні подорожчали на 31,5 %.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі