Міністерство закордонних справ Японії висунуло протест Китаю через те, що Пекін освоює природні ресурси Східно-Китайського моря в односторонньому порядку, передає Asahi.
"Вкрай прикро, що Китай в односторонньому порядку веде таку активність в зоні, розташованій на західній стороні від лінії розмежування зон економічних інтересів", - йдеться у заяві японського МЗС.
Міністерство нагадує, що КНР продовжує вести таку діяльність, незважаючи на угоду двох країн від 2008 року про співпрацю у водах регіону. У Східно-Китайському морі між Японією і Китаєм немає офіційно встановленого кордону. Зі свого боку КНР спорудила понад десяток бурових платформ на газових родовищах на захід від лінії, що, як вважається в Токіо, розмежовує зони економічних інтересів двох країн.
Окрім того, Токіо і Пекін ведуть територіальну суперечку навколо контрольованих Японією островів Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі.
З іншого боку Японія посилила риторику стосовно спірних Північних територій, які Росія називає південними Курильськими островами. У «Синій книзі дипломатії 2022» - щорічному звіті про зовнішню політику японського МЗС - Північні території будуть названі «невід’ємною частиною Японії, наразі незаконно окупованою Росією». Детальніше про це читайте у статті Наталії Бутирської «Як бореться Японія за незаконно окуповані Росією острови».